Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jest aktualizacja.
 
 

   baner2

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

W prezencie otrzymujesz raport pdf SKUTECZNE CV !

 
 

jcc logo kolumna

Biuletyn Zmiana Zawodowa
 

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Znajdziesz nas na

ico facebook ico tweeter ico in

Historia pewnego uskrzydlenia - część 1

Usłyszałam wewnętrzny głos wzywający do pracy na rzecz osób poszukujących pracy w mojej parafii i poszłam za tym głosem - oto historia tego wydarzenia CZĘŚĆ PIERWSZA

 historia uskrzydlenia zmianazawodowa

 

C: Jesienią zeszłego roku podczas modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu kilkakrotnie usłyszałam wezwanie Pana Jezusa, aby zająć się bezrobotnymi w naszej parafii, że są ludzie, którzy potrzebują mojej pomocy. Odebrałam to jako przynaglenie do wzięcia spraw w swoje ręce, do "wstania z kanapy", do czego nawoływał papież Franciszek podczas niedawnych Światowych Dni Młodzieży. Tak się składało, że takie warsztaty już wcześniej prowadziłam wraz z moimi dwiema koleżankami, ale w ciągu ostatniego roku napotykałyśmy na trudności i warsztaty się nie odbywały.

 

W tym czasie sama przeżywałam rożne kłopoty, natury zdrowotnej i duchowej i ciężko mi było podjąć decyzję o nowym projekcie. Wezwaniu od Pana Boga na początku się opierałam, ale gdy słowa się powtarzały, postanowiłam o tym opowiedzieć mojej koleżance Magdzie. Poprzedniego dnia odbyłam sesję coachingową w ramach mojego własnego procesu rozwojowego, w czasie której usłyszałam, że Bóg chce mnie uzdrowić. Było to dla mnie źródłem ogromnej radości i poczucia wewnętrznej siły. I właśnie w takim stanie euforii spotkałam się z koleżanką, z którą wcześniej prowadziłam warsztaty. 

 

A: Opowiedziałam koleżance o słowach, które regularnie słyszałam na modlitwie, a ona od razu chwyciła za kalendarz i zaczęła szukać dogodnego terminu. Szybko znalazłyśmy daty, które nam obu pasowały. Na bazie planu z poprzednich warsztatów, określiłam wspólnie z Magdą działania, które były potrzebne, aby warsztaty mogły się odbyć.  Kluczowa była rozmowa z proboszczem, uzyskanie jego akceptacji dla tego pomysłu oraz zorganizowanie sali. Koleżanka zadzwoniła do księdza i jeszcze tego samego dnia przedstawiłyśmy projekt na plebanii. Dostałyśmy zielone światło. Wspólnie z Magdą ustaliłyśmy kogo chcemy włączyć w projekt i podzieliłyśmy pomiędzy siebie wykonanie telefonów. Następnego dnia wieczorem spotkałyśmy się już w pełnym składzie projektowym, razem z trzecią naszą koleżanką i omówiłyśmy plan. Okazało się, że termin warsztatów musi ulec zmianie, bo wspólnota ma w tym czasie zaplanowany wyjazd. Ustaliłyśmy termin alternatywny. Zadzwoniłam do księdza i poprosiłam o zmianę daty. W połowie listopada otrzymałam wiadomość o dostępności sali w planowanym przez nas terminie. Projekt mógł ruszać!

 

Sięgnęłam do materiałów z poprzednich warsztatów i zredagowałam treść ogłoszenia do zawieszenia w gablocie przy kościele. Wysłałam tekst do moich współpracowniczek z prośbą o uwagi. To był czas moich osobistych wątpliwości, czy warsztat ma się odbyć. Nie czułam się zdrowa i zastanawiałam się, czy mam się tym zajmować. Prosiłam dziewczyny o modlitwę za mnie. Wkrótce odezwała się koleżanka, że ma znajomego grafika, który może przygotować nam profesjonalny plakat. Ochoczo na to przystałam. Gdy plakat był gotowy, miałam wątpliwości, czy się nadaje. Na szczęście nie byłam sama i dałam się przekonać moim współpracowniczkom, aby plakat powiesić. W połowie grudnia plakat wydrukowałam i wywiesiłam przy kościele, jednocześnie prosząc księdza proboszcza o pomoc w dalszym rozreklamowaniu tego projektu. Poprosiłam koleżankę i kolegę o pomoc w umieszczeniu plakatu na parafialnej stronie www. Przesłałam im potrzebne informacje.

 

Część druga - czytaj dalej...

Blog

Jak odkryć swój talent i pracować z pasją

Od dziś ruszają zapisy na warsztat w nowej odsłonie JAK ODKRYĆ SWÓJ TALENT I PRACOWAĆ Z PASJĄ. Zapisy prowadzimy do 4 października, a dla osób, które zapiszą się do 30 września przygotowałyśmy specjalną niespodziankę GRATIS. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami TUTAJ.

 

Wypłyń na głębię - rozwój osobisty przed kamerą

 

Pod koniec sierpnia rozmawiałam z koleżanką, z którą prowadziłyśmy warsztat ODKRYJ SWOJE OBDAROWANIE o tym, co nam się marzy w związku z promowaniem naszych zajęć. Powiedziałam wtedy Magdzie, że czymś, co przekracza absolutnie moje możliwości, ale co mnie bardzo pociąga, jest zrobienie filmiku video. Już kiedyś próbowałam własnym sumptem tego dokonać, będąc w Stanach, na kalifornijskiej plaży. Wyszedł jeden wielki szum i mój wniosek, że jest to jednak mega, mega trudne zadanie, że "to nie dla mnie". I co potem zrobiłam? Nic. Po prostu przestałam się zajmować tematem video.

Wiedza

Networking w poszukiwaniu pracy

Od czasu do czasu dostaję maile, w których osoby poszukujące pracy wyrażają swoje niezadowolenie, zniechęcenie, wręcz bezradność. Oto jeden z nich:
"Szanowna Pani, 
przeczytałam wywiad z Panią w Coach Magazine 
i przyznam szczerze, że mam niezwykle mieszane odczucia. Już jakiś czas szukam dobrej pracy, ponieważ moja obecna rujnuje moje zdrowie psychiczne.

Jak rozpoznać swoje powołanie?

 

Jeśli wpisać w google frazę "Jak rozpoznać swoje powołanie?", w pierwszej kolejności pojawiają się strony dotyczące rozpoznawania powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, do małżeństwa lub do życia w pojedynkę. Oczywiście rozeznanie powołania stanu jest czymś ogromnie ważnym, ale na tym przecież nie koniec. Jest jeszcze przecież powołanie zawodowe. Ważne jest przecież, aby w życiu robić to, do czego mamy największe talenty, czym możemy się dzielić z miłością i z pełnym zaangażowaniem. Po to zostaliśmy obdarowani przez Stwórcę różnorakimi predyspozycjami i uzdolnieniami, aby czynić z nich najlepszy użytek, obracać przysłowiowymi talentami. Pytanie, czy mamy świadomość, (a) jakie są nasze wewnętrzne dary i (b) w jaki sposób mamy je wykorzystywać w życiu.


 

banner gotowy na coaching

© Copyright 2011-2017 - JC Coaching Justyna Ciećwierz