Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jest aktualizacja.
 
 

   baner2

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

W prezencie otrzymujesz raport pdf SKUTECZNE CV !

 
 

jcc logo kolumna

Biuletyn Zmiana Zawodowa
 

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Znajdziesz nas na

ico facebook ico tweeter ico in

7 składników przepisu na spełnione marzenie

Poszukiwanie swojego zawodowego i życiowego powołania może wywoływać w otoczeniu i w nas samych mieszane odczucia. Czy to jest realne? Czy to jest możliwe? Czy to nie jest naiwne albo śmieszne? Kiedyś pisałam w biuletynie ZMIANA ZAWODOWA obszerniej na ten temat ("Jak to jest tą zmianą zawodową?"). Dziś chcę powrócić do recepty na udaną zmianę zawodową i spełnienie swojego marzenia.

 

Spodobał mi się przepis, który podał ostatnio Richard Bolles, absolutny guru w dziedzinie projektowania kariery ("Jakiego koloru jest twój spadochron?"). Wiecej o Bollesie w tekście "Czego uczy nas Bolles?".

Podaje on 7 składników recepty na spełnione marzenie.

 

1. Kwestionuj wszelkie założenia. Tylko w ten sposób możesz się dowiedzieć, że ktoś zaczął jakąś pracę marzeń wcale nie kończąc studiów w tym obszarze. Sprawdź czy są jakieś wyjątki od powszechnie obowiązującej reguły. To dlatego, łatwiej mogą odkryć coś całkiem innowacyjnego osoby, które wcale nie są ekspertami w danej dziedzinie.

 

2. Wyjdź poza dotychczasowy schemat. Jeśli chcesz osiągnąć coś, czego nigdy nie doświadczyłeś, potrzebujesz zrobić coś, czego wcześniej nigdy nie robiłeś. Próbuj nowych rzeczy, nie powtarzaj w kółko starych schematów.

 

3. Poszukaj poprzedników. Jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś przed tobą już dokonał podobnej zmiany, jaką ty chcesz przeprowadzić. Skorzystaj z doświadczenia innych, może nie musisz wymyślać na nowo koła...

 

4. Zadawaj pytania. Nie wierz nikomu, kto ci mówi, że istnieje jedyny sposób na realizację twojego zamierzenia. Szukaj wyjątków od reguły, odkrywaj różne opcje alternatywne do tego, co chcesz zrobić.

 

5. Zbuduj jasny obraz swojej wymarzonej pracy. Poznaj siebie, co jest dla ciebie ważne, czego pragniesz w życiu. W dalszej kolejności ustaw swoje preferencje w hierarchię priorytetów, co jest najważniejsze, co na dalszym miejscu, co na kolejnym, itd.

 

6. Nastaw się, że w pierwszym kroku uda ci się tylko częściowo zrealizować swoją wizję idealnej pracy. Większe dopasowanie z tym, co ci się marzy, czeka na ciebie dopiero na dalszych etapach rozwoju zawodowego, w kolejnych miejscach pracy.

 

7. Zaczynaj od poszukiwania pracy, w której będziesz mógł realizować swoje najważniejsze wartości. Koncentruj się na tym, co najważniejsze dla Ciebie.

 

Blog

Gazeta Finansowa o zawodowej zmianie

 

Dziś w tygodniku Gazeta Finansowa (23.02-01.03.2018) ukazał się tekst Anny Czyżewskiej "Czas na zawodową zmianę", w którym miałam okazję się wypowiedzieć. W tekście między innymi:

Warsztat Jak odkryć swój talent i pracować z pasją już wiosną!

Uwaga, uwaga! Otwieramy dziś zapisy na warsztat "Jak odkryć swój talent i pracować z pasją"- edycja wiosna 2018! Jeśli masz poczucie, że Twoja obecna praca nie jest miejscem najlepszym dla Ciebie, jeśli znajdujesz się na rozdrożu albo jeśli chcesz lepiej poznać swoje silne strony, zgłoś się koniecznie na nasz warsztat! Spotkajmy się wiosną 14 i 28 kwietnia w Warszawie.

Specjalna oferta cenowa w przedsprzedaży dla osób zapisujących się wcześniej!!!

Więcej szczegółów: TUTAJ

Wiedza

Jak szukać pracy poprzez networking?

Wszyscy wiemy, że gdy szukamy pracy w dziedzinie, w której nie mamy doświadczenia, korzystanie z pracuj.pl albo innych portali w internecie może nie przynieść zamierzonego efektu. Pozostaje nam poruszanie się po ukrytym rynku pracy i docieranie do niego poprzez sieć kontaktów zawodowych czyli networking. O networkingu na stronie zmianazawodowa.pl napisano już wiele (polecam artykuł: "Networking i poszukiwanie pracy"). Tym razem od praktycznej strony, co robić, aby informacje o wakatach trafiały właśnie do nas, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy w networkingu zbyt dużego doświadczenia.

Jak zadbać o równowagę?

Jedna z moich klientek, która przechodzi zmianę zawodową, rozwija swoje nowe kompetencje i chce maksymalnie ograniczyć w pracy wszystko to, co nie jest jej najmocniejszą stroną. Dąży do tego, aby jak najmniej planować, organizować, dopinać szczegółów, a jak najwięcej tworzyć, wspierać, uczyć innych, inspirować i odczuwać radość podczas pracy. Bardzo dobrze jest poznać swoje naturalne preferencje oraz słabsze obszary. Możemy wtedy unikać sytuacji, które wymagają wykorzystywania innych funkcji niż nasze preferowane. Jednak co wtedy, gdy nie mamy wpływu na pewne obowiązki lub okoliczności i pojawia się silny stres?

 

Przyznam się, że ta kwestia jest mi bardzo bliska, bo parę lat temu w ramach rozwijania swoich mocnych stron, postanowiłam, że w moim życiu będzie jak najwięcej rzeczy, które lubię i łatwo mi przychodzą, a zredukuję do minimum to, co trudne, mozolne, uciążliwe i stresujące. I tak rozpoczęłam eksperyment:)


 

banner gotowy na coaching

© Copyright 2011-2018 - JC Coaching Justyna Ciećwierz