Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jest aktualizacja.
 
 

   baner2

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

W prezencie otrzymujesz raport pdf SKUTECZNE CV !

 
 

jcc logo kolumna

Biuletyn Zmiana Zawodowa
 

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Znajdziesz nas na

ico facebook ico tweeter ico in

7 składników przepisu na spełnione marzenie

Poszukiwanie swojego zawodowego i życiowego powołania może wywoływać w otoczeniu i w nas samych mieszane odczucia. Czy to jest realne? Czy to jest możliwe? Czy to nie jest naiwne albo śmieszne? Kiedyś pisałam w biuletynie ZMIANA ZAWODOWA obszerniej na ten temat ("Jak to jest tą zmianą zawodową?"). Dziś chcę powrócić do recepty na udaną zmianę zawodową i spełnienie swojego marzenia.

 

Spodobał mi się przepis, który podał ostatnio Richard Bolles, absolutny guru w dziedzinie projektowania kariery ("Jakiego koloru jest twój spadochron?"). Wiecej o Bollesie w tekście "Czego uczy nas Bolles?".

Podaje on 7 składników recepty na spełnione marzenie.

 

1. Kwestionuj wszelkie założenia. Tylko w ten sposób możesz się dowiedzieć, że ktoś zaczął jakąś pracę marzeń wcale nie kończąc studiów w tym obszarze. Sprawdź czy są jakieś wyjątki od powszechnie obowiązującej reguły. To dlatego, łatwiej mogą odkryć coś całkiem innowacyjnego osoby, które wcale nie są ekspertami w danej dziedzinie.

 

2. Wyjdź poza dotychczasowy schemat. Jeśli chcesz osiągnąć coś, czego nigdy nie doświadczyłeś, potrzebujesz zrobić coś, czego wcześniej nigdy nie robiłeś. Próbuj nowych rzeczy, nie powtarzaj w kółko starych schematów.

 

3. Poszukaj poprzedników. Jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś przed tobą już dokonał podobnej zmiany, jaką ty chcesz przeprowadzić. Skorzystaj z doświadczenia innych, może nie musisz wymyślać na nowo koła...

 

4. Zadawaj pytania. Nie wierz nikomu, kto ci mówi, że istnieje jedyny sposób na realizację twojego zamierzenia. Szukaj wyjątków od reguły, odkrywaj różne opcje alternatywne do tego, co chcesz zrobić.

 

5. Zbuduj jasny obraz swojej wymarzonej pracy. Poznaj siebie, co jest dla ciebie ważne, czego pragniesz w życiu. W dalszej kolejności ustaw swoje preferencje w hierarchię priorytetów, co jest najważniejsze, co na dalszym miejscu, co na kolejnym, itd.

 

6. Nastaw się, że w pierwszym kroku uda ci się tylko częściowo zrealizować swoją wizję idealnej pracy. Większe dopasowanie z tym, co ci się marzy, czeka na ciebie dopiero na dalszych etapach rozwoju zawodowego, w kolejnych miejscach pracy.

 

7. Zaczynaj od poszukiwania pracy, w której będziesz mógł realizować swoje najważniejsze wartości. Koncentruj się na tym, co najważniejsze dla Ciebie.

 

Blog

Jak odkryć swój talent i pracować z pasją

Od dziś ruszają zapisy na warsztat w nowej odsłonie JAK ODKRYĆ SWÓJ TALENT I PRACOWAĆ Z PASJĄ. Zapisy prowadzimy do 4 października, a dla osób, które zapiszą się do 30 września przygotowałyśmy specjalną niespodziankę GRATIS. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami TUTAJ.

 

Wypłyń na głębię - rozwój osobisty przed kamerą

 

Pod koniec sierpnia rozmawiałam z koleżanką, z którą prowadziłyśmy warsztat ODKRYJ SWOJE OBDAROWANIE o tym, co nam się marzy w związku z promowaniem naszych zajęć. Powiedziałam wtedy Magdzie, że czymś, co przekracza absolutnie moje możliwości, ale co mnie bardzo pociąga, jest zrobienie filmiku video. Już kiedyś próbowałam własnym sumptem tego dokonać, będąc w Stanach, na kalifornijskiej plaży. Wyszedł jeden wielki szum i mój wniosek, że jest to jednak mega, mega trudne zadanie, że "to nie dla mnie". I co potem zrobiłam? Nic. Po prostu przestałam się zajmować tematem video.

Wiedza

Drugi kod czyli na co mamy wpływ?

Pracując z klientami nad odkrywaniem najlepszego dopasowania zawodowego, często zadaję sobie pytanie, do jakiego stopnia jesteśmy zdeterminowani przez geny, z którymi przyszliśmy na świat, a w jakim zakresie mamy wpływ na kształtowanie tego, kim jesteśmy. Sporo światła w tym obszarze dała mi ostatnio książka Petera Sporka "Drugi kod", po którą sięgnęłam za namową znajomej terapeutki.

Coaching koaktywny - podstawowe założenia

Jednym z najbardziej klasycznych i najstarszych ujęć coachingu jest podejście koaktywne (ang. Co-Active Coaching).  Dość całościowo opisane są jego założenia w książce "Coaching koaktywny. Umiejętności wspierające sukces klienta". Jej autorami są: Laura Whitworth, Karen i Henry Kimsey-House oraz Phillip Sandahl. Książka została przetłumaczona na język polski i wydana w 2010 roku przez Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska. Większość z moich mentorów i nauczycieli coachingu czerpała najwięcej właśnie z podejścia koaktywnego i to podejście jest mi najbliższe. Poniżej zostały przedstawione najważniejsze założenia szkoły koaktywnej.


 

banner gotowy na coaching

© Copyright 2011-2017 - JC Coaching Justyna Ciećwierz