Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jest aktualizacja.
 
 

   baner2

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

W prezencie otrzymujesz raport pdf SKUTECZNE CV !

 
 

jcc logo kolumna

Biuletyn Zmiana Zawodowa
 

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Znajdziesz nas na

ico facebook ico tweeter ico in

7 składników przepisu na spełnione marzenie

Poszukiwanie swojego zawodowego i życiowego powołania może wywoływać w otoczeniu i w nas samych mieszane odczucia. Czy to jest realne? Czy to jest możliwe? Czy to nie jest naiwne albo śmieszne? Kiedyś pisałam w biuletynie ZMIANA ZAWODOWA obszerniej na ten temat ("Jak to jest tą zmianą zawodową?"). Dziś chcę powrócić do recepty na udaną zmianę zawodową i spełnienie swojego marzenia.

 

Spodobał mi się przepis, który podał ostatnio Richard Bolles, absolutny guru w dziedzinie projektowania kariery ("Jakiego koloru jest twój spadochron?"). Wiecej o Bollesie w tekście "Czego uczy nas Bolles?".

Podaje on 7 składników recepty na spełnione marzenie.

 

1. Kwestionuj wszelkie założenia. Tylko w ten sposób możesz się dowiedzieć, że ktoś zaczął jakąś pracę marzeń wcale nie kończąc studiów w tym obszarze. Sprawdź czy są jakieś wyjątki od powszechnie obowiązującej reguły. To dlatego, łatwiej mogą odkryć coś całkiem innowacyjnego osoby, które wcale nie są ekspertami w danej dziedzinie.

 

2. Wyjdź poza dotychczasowy schemat. Jeśli chcesz osiągnąć coś, czego nigdy nie doświadczyłeś, potrzebujesz zrobić coś, czego wcześniej nigdy nie robiłeś. Próbuj nowych rzeczy, nie powtarzaj w kółko starych schematów.

 

3. Poszukaj poprzedników. Jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś przed tobą już dokonał podobnej zmiany, jaką ty chcesz przeprowadzić. Skorzystaj z doświadczenia innych, może nie musisz wymyślać na nowo koła...

 

4. Zadawaj pytania. Nie wierz nikomu, kto ci mówi, że istnieje jedyny sposób na realizację twojego zamierzenia. Szukaj wyjątków od reguły, odkrywaj różne opcje alternatywne do tego, co chcesz zrobić.

 

5. Zbuduj jasny obraz swojej wymarzonej pracy. Poznaj siebie, co jest dla ciebie ważne, czego pragniesz w życiu. W dalszej kolejności ustaw swoje preferencje w hierarchię priorytetów, co jest najważniejsze, co na dalszym miejscu, co na kolejnym, itd.

 

6. Nastaw się, że w pierwszym kroku uda ci się tylko częściowo zrealizować swoją wizję idealnej pracy. Większe dopasowanie z tym, co ci się marzy, czeka na ciebie dopiero na dalszych etapach rozwoju zawodowego, w kolejnych miejscach pracy.

 

7. Zaczynaj od poszukiwania pracy, w której będziesz mógł realizować swoje najważniejsze wartości. Koncentruj się na tym, co najważniejsze dla Ciebie.

 

Blog

Wypalenie zawodowe czy dotyczy Ciebie? - sesja indywidualna

 

Doskwiera Ci zmęczenie i stres w pracy? Podejrzewasz, że problem wypalenia zawodowego może właśnie Ciebie dotyczyć? Potrzebujesz porady kogoś zaufanego, jak możesz sobie pomóc? Zapraszam Cię na indywidualne spotkanie połączone z wypełnieniem profesjonalnego kwestionariusza mierzącego poziom wypalenia zawodowego Link Burnout Questionnaire.

Jak napisać CV, gdy zmieniamy pracę lub zawód pdf

 

Od dziś pdf na temat skutecznego CV w nowej zaktualizowanej wersji. Wraz z zapisem do grona odbiorców biuletynu ZMIANA ZAWODOWA, otrzymujesz raport pdf wraz z najważniejszymi wskazówkami pomocnymi w procesie tworzenia CV.

Z raportu dowiesz się między innymi:

Wiedza

Zarządzanie czasem czyli jak zmobilizować się do działania?

 

Każdy z pewnością może sobie przypomnieć taki czas, gdy wszystko szło jak po grudzie, gdy nic się nie chciało, brakowało energii. Tak jakby nam ktoś poluzował korek i energia powoli z nas wypływała jak woda z wanny.  I o ile sytuacja nie ma charakteru chronicznego, gdy trzeba jak najszybciej udać się po pomoc do specjalisty, to dobre nawyki związane z organizacją czasu, mobilizacją oraz samodyscypliną z pewnością mogą zdziałać cuda w takich momentach.

 

W pierwszym artykule z tego cyklu ("Produktywność czyli jak najpełniej wykorzystać swój czas") wspomniałam, że coś takiego jak zarządzanie czasem zwyczajnie nie istnieje, bo nie mamy wpływu na upływ czasu. Możemy jednak umiejętnie podejmować lub ograniczać niektóre swoje aktywności, aby jak najpełniej wykorzystać minuty, godziny, dni, miesiące i lata, które są nam dane. Wtedy mówimy o zarządzaniu sobą w czasie, a nie o zarzadzaniu czasem.

Moja inspiracja: Nick Vujicic

Nick Vujicic jest niewątpliwie człowiekiem, który potrafi poruszyć do głębi. Przyglądam się jego fenomenowi od dobrych paru lat, ale dopiero kilka miesięcy temu sięgnęłam po jego pierwszą książkę wydaną w Polsce "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń" (Aetos Media, 2012). Najpierw zresztą przeczytała tę książkę i opisała na blogu moja piętnastoletnia córka, dopiero potem ja. Książka mnie zachwyciła. Czytałam ją w trudnym okresie choroby, słabości i widzenia wszystkiego w czarnych barwach. Nick ujął mnie swoją autentycznością i pokorą, z jaką pisał o zmaganiach ze swoją fizycznością. Urodził się z ciężką chorobą genetyczną, bez kończyn. Był całkowitym zaskoczeniem, wręcz wstrząsem, dla jego rodziców i jednocześnie wielką próbą.

 


 

banner gotowy na coaching

© Copyright 2011-2017 - JC Coaching Justyna Ciećwierz