Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jest aktualizacja.
 
 

   baner2

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

W prezencie otrzymujesz raport pdf SKUTECZNE CV !

 
 

jcc logo kolumna

Biuletyn Zmiana Zawodowa
 

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Znajdziesz nas na

ico facebook ico tweeter ico in

Co łączy talenty i ośmiornicę?

Czy widziałeś kiedyś ośmiornicę zanim dokona skoku na swoją ofiarę? Na filmie poniżej dobrze widać mechanizm jej działania.

 

 

Bardzo często w poszukiwaniu optymalnej drogi zawodowej nie zauważamy tego, co jest na wyciągnięcie ręki, ale jednak ukryte. Tak jak z tą ośmiornicą na filmie. Szukamy, szukamy, staramy się dotrzeć do tego, co jest ważne i nie możemy zobaczyć.  I nagle błysk, olśnienie, niespodzianka. Coś, czego długi czas szukaliśmy, było cały czas bardzo blisko. Wcześniej niezauważalne.

 

Dlaczego nasze największe talenty i droga naszego powołania często są przed nami zakryte?

Tak zostaliśmy skonstruowani, że nie zauważamy w sobie tego, co może być oczywistością dla innych. Nie doceniamy tego, co mamy. Uważamy, że to nic szczególnego, że każdy tak ma. Dick Bolles w książce wielokrotnie cytowanej na tej stronie, jednej z moich ulubionych, pisze  tak: "Każdy z nas cierpi na rodzaj ślepoty - i to nie na dary otrzymywane od innych ludzi. Jesteśmy daltonistami w kwestii własnej wyjątkowości." (Jakiego koloru jest twój spadochron?, Wyd. STUDIO EMKA, Warszawa, 2011).

 

Na drodze do realizacji naszego powołania możemy natrafić wielokrotnie na sytuację, gdy obracamy się w kółko, bezskutecznie poszukując jakiejś wskazówki, natchnienia.

 

Co robić, gdy talent, idealna praca, nasze życiowe powołanie lub realistyczne jego wdrożenie w życie są przed nami ciągle ukryte?

 

1. Po pierwsze cierpliwość, bo jak mówi przysłowie, "co nagle, to po diable". Wiedz, że nie ma możliwości, aby to, co jest Twoim powołaniem, nie pojawiło się w Twoim życiu w którymś momencie. Powołanie jak sama nazwa wskazuje, woła Cię - trzeba cierpliwie wsłuchiwać się w siebie. Bardzo pomocna jest wtedy modlitwa, powierzanie się Opatrzności, zaufanie Bożemu planowi wobec nas.

 

2. Zachowaj świeży umysł. Zadbaj o swoje ciało, zrównoważone odżywianie, codzienną aktywność fizyczną, wystarczającą dawkę snu. Zapewnij sobie czas na odpoczynek i relaks. Niby oczywistości, a tak często o tym zapominamy uporczywie koncentrując się na znalezieniu rozwiązania naszego problemu.

 

3. Przyglądaj się sobie w działaniu. Testuj siebie w różnych sytuacjach, wykraczaj poza strefę wygody i ciepełka. Wyciągaj wnioski z tych działań. Bądź konkretny, spisuj swoje obserwacje. Co sprawia, że rozkwitasz? Kiedy zyskujesz nową energię? Kiedy praca staje się dla Ciebie zabawą i źródłem radości? Jak najlepiej możesz się dzielić swoimi talentami ze światem? Do czego czujesz się powołany?

 

4. Inni ludzie mogą być drogowskazem. Słuchaj innych, rozmawiaj z nimi. Rozwiązanie może przyjść do Ciebie poprzez ludzi. Dlatego tak ważne jest unikanie izolacji na etapie odkrywania swojej drogi. Poznawaj nowe osoby, szczególnie przyglądaj się tym, którzy odkryli swoje miejsce na Ziemi i dokonali satysfakcjonującej zmiany.

 

5. Walcz z przeciwnościami. Nastaw się, że na drodze do odkrywania siebie może nie być łatwo, że pojawi się strach, różne zewnętrzne okoliczności staną na drodze, uaktywni się w Twojej głowie wewnętrzny krytyk. Wszystko po to, aby odwieść Cię od realizacji Twojego pragnienia duszy. Jeśli widzisz, że to się dzieje, to znak, że jesteś na dobrej drodze i że trzeba nią teraz wytrwale podążać.

 

6. Nie bądź sam. Zadbaj o wsparcie ze strony życzliwych Ci osób. Inni ludzie są po to, aby Ci pomóc. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy, jeśli czujesz, że tego potrzebujesz.

 

Zapraszamy na warsztat ODKRYJ SWOJE OBDAROWANIE - tutaj znajdziesz więcej szczegółów.

 

Blog

RODO

Od dziś wchodzi w życie ustawa o ochronie danych osobowych. W związku z tym zapraszamy do zapoznania się z najnowszą polityką prywatności dla subskrybentów biuletynu ZMIANA ZAWODOWA.PL.

Warsztat W PÓŁ DROGI

Wiedza

Toksyczny szef - co robić


Dobra relacja z szefem to marzenie wielu z nas. Badania pokazują, że ponad połowa pracowników pragnie zmienić pracę właśnie z powodu swojego bezpośredniego przełożonego (Instytut Gallupa, 2015). Ten temat pojawia się często na sesjach coachingowych i to zarówno od strony przełożonego, jak i podwładnego. Ostatni obrazek: menedżerowi z kilkuletnim stażem w firmie zmienia się szef. Nowy szef przychodzi z zewnątrz i energicznie wprowadza w firmie nowe porządki. W relacji podwładny-przełożony zaczyna iskrzyć. Historia jakich wiele, jednak każda niesie ze sobą mnóstwo emocji i silny stres. Po stronie podwładnego pojawić się może brak zaangażowania, spadek motywacji i pewności siebie, większa podatność na choroby. Badania potwierdzają, że ryzyko zawału serca w przypadku pracy ze złym szefem wzrasta o 50%, zwiększa się także prawdopodobieństwo wystąpienia depresji. Naturalną reakcją jest chęć zmiany pracy, jednak nie zawsze jest to możliwe w danym momencie.

 

Co robić, gdy z szefem nie układa się dobrze?

Jak zmienić pracę z LinkedIn? - 10 wskazówek

Kształtowanie marki osobistej (ang. Personal Branding) to zadanie, które wciąż wielu osobom nastręcza sporo wątpliwości i obaw. Jednym z elementów dobrej strategii brandingowej jest widoczność w internecie. O tym warto pamiętać szczególnie, gdy szukamy pracy. Oczywiście można udawać, że internetu nie ma, ani nie ma portali społecznościowych i od nich uciekać, ale po co? Jeśli to narzędzie po prostu jest i może przynieść nam tak wiele korzyści, to dlaczego z niego nie skorzystać?

 

Widoczność w internecie to temat rzeka i z pewnością będę do niego powracać na www.zmianazawodowa.pl jeszcze nie raz. Dziś chcę napisać o światowej sieci społeczności zawodowej www.linkedin.com. Nie ukrywam, że jest  to jedna z moich preferowanych sieci do kontaktu ze znajomymi z zagranicy, poznanymi w trakcie szkoleń i konferencji oraz osobami, których nigdy nie poznałam osobiście, ale które są mi w jakiś sposób bliskie. W Polsce LinkedIn ma coraz większe grono zwolenników i jest szczególnie popularny wśród średniej i wyższej kadry menedżerskiej oraz specjalistycznej.


 

banner gotowy na coaching

© Copyright 2011-2018 - JC Coaching Justyna Ciećwierz