Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jest aktualizacja.
 
 

   baner2

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

W prezencie otrzymujesz raport pdf SKUTECZNE CV !

 
 

jcc logo kolumna

Biuletyn Zmiana Zawodowa
 

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Znajdziesz nas na

ico facebook ico tweeter ico in

Oto archiwalne wpisy z bloga www.zmianapracy.pl.

Od listopada 2011 blog ten stał się częścią serwisu www.zmianazawodowa.pl.
Część materiałów z tamtego bloga znalazła się w bazie WIEDZY niniejszego serwisu.

Powrót do pracy - historia sukcesu

powrotdopracy zmianazawodowa

 

Po południu spotkałam moją znajomą. Dawno jej nie widziałam. Ostatnio, gdy rozmawiałyśmy, bardzo chciała wrócić do pracy po kilkuletniej przerwie związanej z wychowaniem dziecka. Powrót do pracy po urlopie wychowawczym może przerażać. Koleżanka rozważała różne opcje, co jest dostępne na rynku, jakie ma możliwości, ale też co by jej się najbardziej podobało, o czym marzy. Rozmawiałyśmy często w szatni w przedszkolu przychodząc po nasze dzieci.

Czytaj więcej...

Serdeczna prośba o pomoc dla małej Oli

Wiadomość z początku sierpnia 2011:
Mała Ola pomyślnie przeszła pierwszą część leczenia mephalanem - guz zmniejszył się o połowę. Została podana już druga dawka. Wygląda na to, że gałki ocznej nie trzeba będzie usuwać! Zabieg zrefundował NFZ, a fundacja i ludzie dobrej woli opłacili inne koszty związane z leczeniem w Wielkiej Brytanii. Aż trudno w to wszystko uwierzyć... Ta historia to ogromna dawka pozytywnej energii.

Czytaj więcej...

Pożegnanie

Dziś o zmianie, ale nie pracy... Wątek osobisty.
Od trzech lat dojrzewałam do zmiany samochodu.  Zmiana szła mi wyjątkowo opornie i z każdym rokiem zastanawiałam się, dlaczego tak trudno mi jej dokonać. Kwestie zawodowe, związane z poszukiwaniem pracy, ze zmianą kariery, powrotem do pracy, rozwijaniem własnego biznesu, wydawały mi się jakoś łatwe w porównaniu do kupna nowego pojazdu.

Czytaj więcej...

Cele zamiast postanowień noworocznych

do celu zmianazawodowa
Końcówka roku i sylwestrowa noc skłaniają nas do refleksji. Myślimy o tym, czego sobie życzyć w Nowym Roku i postanawiamy coś: zmienić siebie, swoje nawyki, zrobić coś, na co nie było czasu w ciągu ostatniego roku. Im postanowienie jest bardziej oderwane od rzeczywistości, tym szansa na jego realizację maleje. Wszyscy wiemy, że postanowienia noworoczne już w styczniu przestają nas mobilizować do działania. Zapominamy o nich, rezygnujemy, gdy pojawi się jakaś trudność lub zmianie ulegają nasze priorytety. Ale czy musi tak być?

Czytaj więcej...

O kobietach w biznesie

Dziś parę słów skierowanych do kobiet chcących świadomie zarządzać swoją karierą. Oczywiście mężczyźni mogą to także przeczytać :)
Wczoraj miałam okazję wygłosić prelekcję na temat budowania kariery na konferencji "Kobieta Lider - kariera, harmonia, wizerunek" zorganizowanej przez Nowoczesną Firmę w Warszawie. Spotkały się kobiety z różnych stron Polski, z różnych organizacji, z bardzo różnymi doświadczeniami. Dla mnie najbardziej inspirujące były konkretne historie, opowieści o zmaganiach dnia codziennego, o dążeniu do zachowania wierności swoim wartościom - proaktywne poszukiwanie rozwiązań, budowanie harmonii w sobie i wokół siebie. Przykłady prawdziwego przywództwa. Bardzo to było budujące doświadczenie. Oby takich więcej!

Czytaj więcej...

Po to by się zatrzymać

Czas kwitnienia magnolii ma dla mnie szczególny wymiar. Co roku jest to moment zachwytu nad pięknem tego świata, ale także chwila podsumowania kolejnego roku mojej pracy. W jaki sposób realizuję w życiu swoją misję i co mogę zmienić, aby robić to lepiej. Akurat teraz moment ten zbiegł się w czasie z tragicznym wypadkiem pod Smoleńskiem i ogólnonarodową żałobą.

Czytaj więcej...

Co się kryje w układaniu puzzli?

Kilka miesięcy temu otrzymałam w prezencie puzzle przedstawiające reprodukcję obrazu Ogród Moneta - irysy w Giverny. Obraz piękny, ale gdy otworzyłam paczkę z puzzlami, okazało się, że w środku jest półtora tysiąca kawałeczków w podobnych do siebie kolorach, zlewających się ze sobą, bez żadnych wyraźnych kształtów.

Czytaj więcej...

Jak kształtować pasje u dzieci - o metodzie Suzuki

Dziś o ważnej roli kształtowania pasji u dzieci w procesie wychowania i o metodzie Suzuki, której jestem gorącą zwolenniczką.

Czytaj więcej...

Kiedy praca spotyka się z pasją

Spośród wielu fascynujących tematów łączenie pasji i pracy jest czymś, co pociąga mnie szczególnie.
Lubię spotykać ludzi, którzy są pasjonatami w tym, co robią, rozmawiać z nimi, obserwować, na czym polega ich unikalność. Myślę, że nie jestem w tym szczególnie odosobniona. Pasjonaci po prostu przyciągają innych ludzi do siebie jak magnes.

Czytaj więcej...

Zaczynam

Podjęłam decyzję. Rozpoczynam swój blog. Witam Cię bardzo serdecznie i zapraszam do lektury.

Czytaj więcej...


 

banner gotowy na coaching

© Copyright 2011-2018 - JC Coaching Justyna Ciećwierz