Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jest aktualizacja.
 
 

   baner2

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

W prezencie otrzymujesz raport pdf SKUTECZNE CV !

 
 

jcc logo kolumna

Biuletyn Zmiana Zawodowa
 

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Znajdziesz nas na

ico facebook ico tweeter ico in

Kiedy praca spotyka się z pasją

Spośród wielu fascynujących tematów łączenie pasji i pracy jest czymś, co pociąga mnie szczególnie.
Lubię spotykać ludzi, którzy są pasjonatami w tym, co robią, rozmawiać z nimi, obserwować, na czym polega ich unikalność. Myślę, że nie jestem w tym szczególnie odosobniona. Pasjonaci po prostu przyciągają innych ludzi do siebie jak magnes.


W niedzielę byłam z córką w warszawskiej filharmonii na koncercie dla dzieci prowadzonym przez Ciocię Jadzię. Koncert był jak zawsze świetny, piękna muzyka w klimacie karnawałowym, sala pełna maluchów wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami - ale nie o koncercie chciałabym tu napisać, a o osobie, która te koncerty przygotowuje i prowadzi. W tym roku pani Jadwiga Mackiewicz obchodzi jubileusz 50-lecia pracy - i w tym co robi, widać ogromną pasję. Ostatni koncert był dla mnie i kilku jeszcze osób o tyle szczególny, że udało się nam z dziećmi odwiedzić ją za kulisami, poprosić o autograf i zamienić parę słów. Bardzo miłe doświadczenie - jestem pod wielkim wrażeniem jej osoby.


O swojej pracy pani Jadwiga mówi po prostu - "to nie praca, to przyjemność". I to jest pierwszy, podstawowy, warunek: zajmować się czymś, co się lubi, co stanowi źródło prawdziwej wewnętrznej satysfakcji. Drugi warunek, ściśle związany z pierwszym, to być w tym dobrym, osiągać ponadprzeciętne rezultaty, co często jest naturalnym następstwem odczuwania przyjemności. Ale to nie wszystko. Potrzebna jest jeszcze postawa dzielenia się tym, co mamy w sobie najlepszego i unikalnego - z innymi ludźmi. Gdy obserwowałam Ciocię Jadzię jak podpisywała dzieciom programy, to przychodzi mi na myśl jeszcze jedno słowo - służenie innym. W tym zawiera się też odpowiadanie poprzez swoją pracę na realne potrzeby ludzi czy szerzej ludzkości. Z miłością... Robić coś ważnego społecznie, a w przypadku pani Jadwigi popularyzowanie muzyki i kształtowanie wrażliwości muzycznej najmłodszych, jest tym z pewnością, i w tym mieć postawę służebną. To jest moment, w którym praca spotyka się z pasją i rodzi się misja. Może temu towarzyszyć sukces, sława, popularność, ale to misja nadaje sens życiu i pracy. Dostarcza pasjonatowi niespożytej energii i wytrwałości w działaniu. I to prawdziwie przyciąga...


 

banner gotowy na coaching

© Copyright 2011-2018 - JC Coaching Justyna Ciećwierz