Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jest aktualizacja.
 
 

   baner2

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

W prezencie otrzymujesz raport pdf SKUTECZNE CV !

 
 

jcc logo kolumna

Biuletyn Zmiana Zawodowa
 

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Znajdziesz nas na

ico facebook ico tweeter ico in

RODO

Od dziś wchodzi w życie ustawa o ochronie danych osobowych. W związku z tym zapraszamy do zapoznania się z najnowszą polityką prywatności dla subskrybentów biuletynu ZMIANA ZAWODOWA.PL.

Czytaj więcej...

Warsztat W PÓŁ DROGI

Warsztat blisko nieba

Jak odkryc swoj talent wiosna2018

 

Takie widoki można było podziwiać w ostatnią sobotę podczas pierwszej części warsztatu "JAK ODKRYĆ SWÓJ TALENT I PRACOWAĆ Z PASJĄ". Piękna jest nasza Warszawa!

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2018

wielkanoc2018 zmianazawodowa

 

 

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych,

aby Zmartwychwstały Chrystus

przyniósł Ci nadzieję i prawdziwą radość!

 

Dobrego świątecznego czasu!

 

 

 

Czytaj więcej...

Brain Embassy i Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Rzadko chodzę na spotkania networkingowe, ale wczoraj się wybrałam. Byłam w centrum coworkingu Brain Embassy na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet w ramach Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Dziękuję za wszystkie rozmowy - dużo inspiracji tam znalazłam. Jestem pod wrażeniem wnętrza Brain Embassy zapraszającego do twórczej pracy. I niesamowite, ale... wylosowałam tydzień pracy właśnie tam. Miła niespodzianka :)

 

brain embassy zmianazawodowa

Czytaj więcej...

Zmiana terminu kwietniowego warsztatu

jak odkryc swoj talent zmianazawodowa

A u nas zmiany, zmiany...

Po bardzo długim zastanowieniu zmieniamy termin warsztatu JAK ODKRYĆ SWÓJ TALENT I PRACOWAĆ Z PASJĄ.

Warsztat planowany jest na dwie kolejne soboty zaraz po świętach wielkanocnych 7 i 14 kwietnia 2018. Poprzedni termin nie pasował wielu osobom, gdyż zahaczał o długi, majówkowy weekend. Mamy nadzieję, że zmiana okaże się dogodna dla wszystkich zainteresowanych!

 

Do 15 marca możliwość skorzystania z bardzo atrakcyjnej zniżki!

 

Więcej informacji TUTAJ

Czytaj więcej...

Gazeta Finansowa o zawodowej zmianie

czas na zawodowa zmiane ob

 

Dziś w tygodniku Gazeta Finansowa (23.02-01.03.2018) ukazał się tekst Anny Czyżewskiej "Czas na zawodową zmianę", w którym miałam okazję się wypowiedzieć. W tekście między innymi:

Czytaj więcej...

Warsztat Jak odkryć swój talent i pracować z pasją już wiosną!

Uwaga, uwaga! Otwieramy dziś zapisy na warsztat "Jak odkryć swój talent i pracować z pasją"- edycja wiosna 2018! Jeśli masz poczucie, że Twoja obecna praca nie jest miejscem najlepszym dla Ciebie, jeśli znajdujesz się na rozdrożu albo jeśli chcesz lepiej poznać swoje silne strony, zgłoś się koniecznie na nasz warsztat! Spotkajmy się wiosną 14 i 28 kwietnia 7 i 14 kwietnia w Warszawie.

odkryj swoj talent zmianazawodowa

Specjalna oferta cenowa w przedsprzedaży dla osób zapisujących się wcześniej!!!

Więcej szczegółów: TUTAJ

Czytaj więcej...

Moje cele na 2018 rok

kariera pod lupą zmianazawodowa

 

Sylwestrowe fajerwerki już za nami. Serdecznie Cię witam w Nowym Roku 2018 - życzę Ci satysfakcji, spełnienia i radości na polu zawodowym oraz osobistym.

 

Zachęcam Cię do podsumowania starego roku i spisania celów na kolejne 12 miesięcy, zamiast albo jako uzupełnienie postanowień noworocznych. Do 12 stycznia możesz pobrać tutaj osobisty_plan_na_rok_2018.pdf - arkusz coachingowy pomocny w podsumowaniu starego i zaplanowaniu nowego roku. Życzę dobrze postawionych i zrealizowanych celów!

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie 2017

Wypalenie zawodowe czy dotyczy Ciebie? - sesja indywidualna

wypaleniezawodowe test zmianazawodowa

 

Doskwiera Ci zmęczenie i stres w pracy? Podejrzewasz, że problem wypalenia zawodowego może właśnie Ciebie dotyczyć? Potrzebujesz porady kogoś zaufanego, jak możesz sobie pomóc? Zapraszam Cię na indywidualne spotkanie połączone z wypełnieniem profesjonalnego kwestionariusza mierzącego poziom wypalenia zawodowego Link Burnout Questionnaire.

Czytaj więcej...

Jak napisać CV, gdy zmieniamy pracę lub zawód pdf

skuteczne CV pdf

 

Od dziś pdf na temat skutecznego CV w nowej zaktualizowanej wersji. Wraz z zapisem do grona odbiorców biuletynu ZMIANA ZAWODOWA, otrzymujesz raport pdf wraz z najważniejszymi wskazówkami pomocnymi w procesie tworzenia CV.

Z raportu dowiesz się między innymi:

Czytaj więcej...

O powrocie do pracy i zmianach zawodowych

powrotdopracy zmianazawodowa s

 

Ostatnio natknęłam się na artykuł na mojej stronie, który napisałam już dawno. Lubię przypominać sobie historie osób, którym udało się dokonać zmiany zawodowej i lubię opowiadać te historie moim Klientom. Zapraszam do przypomnienia sobie jednej z takich historii (jest tam także i druga:)

 

Czytaj więcej...

Kompas Kariery opinie

Kompas Kariery Crown zmianazawodowa copyNiedawno miałam kontakt z Klientką, która w zeszłym roku przeszła program Kompasu Kariery (Career Direct). Cieszę się, że nasza współpraca pomogła jej w zmianie pracy i awansie na wyższe stanowisko. Oto co napisała po ponad roku:

Czytaj więcej...

Jak odkryć swój talent i pracować z pasją

Od dziś ruszają zapisy na warsztat w nowej odsłonie JAK ODKRYĆ SWÓJ TALENT I PRACOWAĆ Z PASJĄ. Zapisy prowadzimy do 4 października, a dla osób, które zapiszą się do 30 września przygotowałyśmy specjalną niespodziankę GRATIS. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami TUTAJ.

 

odkryjswojtalent copy

Czytaj więcej...

Wypłyń na głębię - rozwój osobisty przed kamerą

film zmianazawodowa

 

Pod koniec sierpnia rozmawiałam z koleżanką, z którą prowadziłyśmy warsztat ODKRYJ SWOJE OBDAROWANIE o tym, co nam się marzy w związku z promowaniem naszych zajęć. Powiedziałam wtedy Magdzie, że czymś, co przekracza absolutnie moje możliwości, ale co mnie bardzo pociąga, jest zrobienie filmiku video. Już kiedyś próbowałam własnym sumptem tego dokonać, będąc w Stanach, na kalifornijskiej plaży. Wyszedł jeden wielki szum i mój wniosek, że jest to jednak mega, mega trudne zadanie, że "to nie dla mnie". I co potem zrobiłam? Nic. Po prostu przestałam się zajmować tematem video.

Czytaj więcej...

Filmowe zaproszenie na warsztaty

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który nagrałyśmy wspólnie z Magdą Olechnowicz i do zapisania się na jesienną edycję warsztatu ODKRYJ SWOJE OBDAROWANIE :)

 

Czytaj więcej...

Odkryj swoje obdarowanie i jakiego koloru jest twój spadochron

jakiegokolorujesttwójspadochron zmianazawodowa

 

"Odkryj swoje obdarowanie" i "Jakiego koloru jest twój spadochron" - co łączy te dwa pytania? Odkryj swoje obdarowanie to tytuł warsztatu, który na przełomie września i października jest planowany w Warszawie, a "Jakiego koloru jest  twój spadochron" to tytuł książki, która stała się kanwą programu warsztatów.

 

Więcej na ten temat w nowym artykule w zakładce WIEDZA.

Czytaj więcej...

Warsztat JAK UNIKNĄĆ WYPALENIA ZAWODOWEGO

wypalenie zmianazawodowa
Kochani, wraz z Magdą Olechnowicz chcemy Was serdecznie zaprosić na warsztaty JAK UNIKNĄĆ WYPALENIA ZAWODOWEGO. To zjawisko zbiera ogromne żniwo w dzisiejszych czasach i coraz więcej osób zaczyna doświadczać symptomów wypalenia. Jak bronić się przed wypaleniem? Jak wypracować skuteczne strategie radzenia sobie z ryzykiem wypalenia - o tym między innymi na naszych dwudniowych warsztatach.

Jeśli znasz kogoś, kogo takie zajęcia zainteresują, proszę przekaż mu nasze zaproszenie!

Więcej szczegółów TUTAJ

Czytaj więcej...

Ekstraklasa zarządzania w Rzeczpospolitej

ekstraklasa zarzadzania zmianazawodowa

 

W dzisiejszym dodatku Dobra Firma dziennika Rzeczpospolita (22.05.2017) można przeczytać o równowadze pomiędzy rolą partnera a rolą zarządcy w budowaniu zespołu.

Artykuł "Ekstraklasa zarządzania" pani Anny Czyżewskiej, między innymi także z moim komentarzem na temat zarządzania partycypacyjnego - strona F4.

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2017

Wielkanoc2017 zmianazawodowa

 

W tym roku nietypowo, czas kwitnienia magnolii zbiega się z najradośniejszymi dla mnie świętami czyli Wielkanocą. Kwitnące magnolie przypominają mi moment rozpoczęcia praktyki coachingowej (to już 9 lat!) i skłaniają co rok do refleksji nad tym, co dobrego za mną, co chcę kontynuować, a co zmienić. W tym roku drzewa kwitną wyjątkowo pięknie.

 

Czytaj więcej...

Wspomnienie Bollesa - autora poradnika "Jakiego koloru jest twój spadochron?"

Bardzo poruszyła mnie wiadomość o odejściu Dicka Bollesa autora poradnika dla poszukujących pracy "Jakiego koloru jest twój spadochron?"/What Color Is Your Parachute? Dick miał 90 lat, niedawno obchodził swoje urodziny. Zmarł 31 marca 2017 roku.

Bolles zmianazawodowa

Czytaj więcej...

Jaki zawód wybrać - jak rodzice mogą pomóc dzieciom?

jaki zawod wybrac zmianazawodowaJaki zawód wybrać w przyszłości? Jak wybrać szkołę po gimnazjum? Która szkoła ponadgimnazjalna będzie odpowiednia dla mojego dziecka? Które liceum, a może nie liceum, jakie studia? - oto częste dylematy młodych ludzi i ich rodziców. Zawodowo pracuję z osobami dorosłymi, mającymi za sobą kilka, naście lub dziesiąt lat pracy i poczucie niedopasowania, znięchęcenia czy znudzenia. Kiedy z nimi rozmawiam o tym, co złożyło się na tę sytuację, bardzo często pojawia się temat braku właściwego wsparcia w wyborze drogi zawodowej na jej początku. W związku z tym kilka przemyśleń na temat wpierania młodych w wyborach edukacyjnych i ścieżkach kariery.

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie 2016

BozeNarodzenie2016
                                                                                                                             Fot. Asia Ciećwierz

 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych pokoju, jedności i miłości!

 

Niech Nowonarodzony Jezus rozświetla wszystkie nasze mroki!

 

Czytaj więcej...

Inspiracja na dziś

Wielkanoc 2016

wielkanoc2016

 

Najlepsze życzenia świąteczne dla Wszystkich zaglądających na tę stronę!

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus

będzie dla Ciebie źródłem prawdziwej radości i siły!

 

Czytaj więcej...

Sekret udanej zmiany

Jeśli przyjrzysz się udanym zmianom, które masz za sobą, to jaki jest ich wspólny mianownik? Kiedy mamy największe szanse, że spełnimy swoje marzenia, znajdziemy dobrą pracę, będziemy spełnieni zawodowo, zbudujemy udaną relację z drugim człowiekiem, wychowamy szczęśliwe dzieci?

Czytaj więcej...

I co z Twoimi postanowieniami noworocznymi?

nowyrok zmianazawodowa

 

Już tydzień nowego roku za nami. Badania wskazują, że tyle średnio czasu potrzeba, aby nasze postanowienia noworoczne straciły blask i przestały być dla nas motywujące. Mam nadzieję, że to nie dotyczy Ciebie!

 

O tym co zrobić, aby tak szybko się nie zniechęcić w nowym roku w tekście na portalu pracuj.pl, gdzie miałam okazję w koncówce roku się wypowiedzieć:

http://kariera.pracuj.pl/porady/jak-formulowac-postanowienia-noworoczne-zeby-udalo-sie-je-zrealizowac/

 

Jeśli planujesz w tym roku jakieś zmiany w obszarze zawodowym, to oczywiście zapraszam do śledzenia artykułów na zmianazawodowa.pl. Może warto także skorzystać ze wsparcia osoby, która będzie Twoim kibicem i towarzyszem w drodze do celu, czyli kogoś takiego jak ja? Zapraszam do kontaktu tutaj.

Czytaj więcej...

Żyj TERAZ

czas zmianazawodowa.jpg

 

Koniec roku, grudzień i przygotowania do świąt to często dla mnie czas refleksji nad niezwykłą cyklicznością, której ciągle na nowo doświadczam. Wszystko płynie, przemija, a my razem z tym. Przemijanie ma charakter cykliczny, dni od rana do wieczora, tygodnie od poniedziałku do niedzieli lub od niedzieli do poniedziałku, miesiące, ciagle w tej samej kolejności, pory roku, powtarzające się z łatwą do przewidzenia częstotliwością. Po co nam ta powtarzalność?

Czytaj więcej...

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 16-22 listopada obchodzony będzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji, w całej Polsce, planowanych jest wiele interesujących wydarzeń. Warto z nich skorzystać.

 

Między innymi w Warszawie i okolicach:

  • 17.11.2015 Prezentacja Darka Olaka o innowacyjności na Wydziale Zarządzania UW
    więcej o Darku na jego blogu https://wyobrazniastosowana.wordpress.com
  • 18.11.2015 Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet "Po co firmie nowoczesność? Moja firma w sieci."
  • 20.11.2015 Kolejne spotkanie mikroprzedsiębiorców w klubie SOHO http://mysoho.pl/spotkania

 

A poniżej kolejny obrazek z motywacyjnym motto - tym razem myśl pochodzi od Michała Śliwińskiego autora polskiej aplikacji Nozbe do zarządzania aktywnościami w czasie - używanej na całym świecie.

 

szukacwbiznesie zmianazawodowa

Czytaj więcej...

Coaching zawodowy - zastanawiasz się?

WARSZTAT Odkryj swoje obdarowanie

Wraz z dwiema Magdami serdecznie zapraszamy na drugą edycję warsztatów projektowania drogi zawodowej ODKRYJ SWOJE OBDAROWANIE. Pierwsza edycja miała miejsce w marcu i spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem. Jeśli nie wiesz albo nie jesteś pewien, co jest Twoim największym talentem, masz wątpliwości jak znaleźć pracę, w której będziesz mógł realizować swój potencjał, potrzebujesz bardziej pokochać siebie, to koniecznie zainteresuj się tym warsztatem.

 

Jeszcze dziś i jutro szansa na uczestnictwo w czerwcowym warsztacie w niższej cenie. Zapraszamy do zapisów na warsztat we wrześniu! Zapoznaj się ze szczegółami tutaj.

 

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2015

Kochani!

Prawdziwej radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa!

Bóg nie umarł - ON ŻYJE!

 

Czytaj więcej...

Jakiego koloru jest twój spadochron? tu do nabycia

Od dziś zapraszamy do nabycia na www.zmianazawowa.pl książki R.N. Bollesa "Jakiego koloru jest twój spadochron?"

Więcej o książce i autorze:

Moja przygoda ze Spadochronem:)

Moja przygoda ze Spadochronem - cz. 2:)

Czego uczy nas Bolles?

oraz w innych miejscach na stronie zmianazawodowa.pl

Czytaj więcej...

Jak walczyć z błędnymi przekonaniami?

Darek Olak autor bloga "Wyobraźnia stosowana" w jednym ze swoich ostatnich postów radzi jak kreatywnie rozprawiać się z przekonaniami - pułapkami poznawczymi, które nieustannie tworzymy w naszych głowach.O tego typu przekonaniach pisałam niedawno w artykule "Przekonania w procesie zmiany pracy".

 

Tutaj znajdziesz artykuł D. Olaka "Kreatywne ju-jitsu czyli jak zaprząc gadzi mózg". Zapraszam do lektury!

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie 2014

Boze Narodzenie 2014

 

"A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas..." (J 1,14)

 

Z okazji Bożego Narodzenia wszystkim odwiedzającym tę stronę życzę,
aby ten piękny świąteczny czas był pełen autentycznej radości i miłości
płynących od Tego, który przyszedł na świat
i chce przychodzić do naszych serc!

 

Czytaj więcej...

Kompas kariery - obejrzyj film!

W ostatnią sobotę na konferencji BIBLIA O PRACY miałam okazję zobaczyć premierę filmu na temat narzędzia Kompas Kariery Crown. Od niedawna jestem konsultantką tego narzędzia i dość dobrze oceniam jego przydatność w projektowaniu ścieżki zawodowej i edukacyjnej. Zapraszam do obejrzenia filmu!

 

 

Czytaj więcej...

Career Direct czyli Kompas Kariery

Do mojej palety usług całkiem niedawno dołączyłam niezwykłe narzędzie pomocne w podejmowaniu decyzji co do ścieżki zawodowej oraz edukacyjnej Kompas Kariery Crown (Career Direct®) opracowany przez zespół badaczy amerykańskich pracujących na zlecenie Crown Financial Ministries Inc. (organizacji non-profit, o zasięgu globalnym, zajmującej się edukacją finansową). Jest to narzędzie-test unikalny, moim zdaniem, w doradztwie zawodowym. Dostępny w polskiej wersji językowej.

 

Niezwykłość tego narzędzia dla mnie polega na tym, po pierwsze, że w szybki sposób, we współpracy z konsultantem, możemy skonstruować profil dopasowania zawodowego i odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej zmiany potrzebujemy, aby zyskać w pracy satysfakcję, a w życiu szczęście i zdrowie.

 

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2014

 

Prawdziwej radości płynącej ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa


i odrodzenia się do nowego życia!

 

Magnolia i misja życiowa

zmianazawodowa magnolia2014

 

W tym roku magnolie obudziły się po zimie dużo wcześniej niż zazwyczaj. 6 lat temu, gdy rozpoczynałam swoją przygodę z coachingiem kariery, te piękne drzewa kwitły u mnie w ogródku na przełomie kwietnia i maja. Postanowiłam sobie wtedy, że co roku w porze kwitnienia magnolii będę się zatrzymywać i robić podsumowanie. Co roku staram się wracać do planów, wizji i do swojej misji życiowej - ogarniać refleksją to, co za mną i co przede mną.

Czytaj więcej...

Ferie

Do dnia 3 marca 2014 planuję przerwę w dostępie do poczty elektronicznej. Po feriach odpowiem na wszystkie maile tak szybko jak to będzie możliwe. Z góry przepraszam za wszelkie niedogodności.

 

Życzę wszystkim przebywającym na feriach lub planującym zimowy wyjazd udanego wypoczynku!

 

zima foto1

MBTI ®

Certified Logo Final

 

Trochę to trwało, żebym mogła umieścić logo MBTI Certified na swojej stronie, ale już jest :)

Zapraszam do odkrywania siebie, swoich naturalnych talentów i predyspozycji z pomocą jednego z najpopularniejszych na świecie narzędzi do badania osobowości. Więcej informacji o wskaźniku MBTI® znajdziesz tutaj.

Boże Narodzenie 2013

Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzę

 

na Boże Narodzenie

 

dużo radości, pokoju w sercu i miłości

 

oraz

 

Świetlanego Nowego Roku 2014 !

 

 

P.S. Na ten świąteczny czas polecam artykuł o pielęgnowaniu naszej duszy - czytaj.

 

 

Jak zdobyć pracę - warsztaty 14.12.2013

Kolejne warsztaty "Jak zdobyć pracę?" już w najbliższą sobotę 14 grudnia 2013. Doskonała propozycja dla wszystkich studentów i absolwentów, ale także tych, którzy planują zmianę pracy. Będę towarzyszyła Krzysztofowi Sroczyńskiemu i ekipie Czas na mnie.pl w pierwszej części zajęć. Zapraszam!

Także do dołączenia do tego wydarzenia na fb.
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1399129433662488/

 

Justyna Ciećwierz

Zaplanuj rok 2014

Zapraszam do sięgnięcia po formularz coachingowy OSOBISTY PLAN NA ROK 2014 w nowej formie graficznej.

Znajdziesz w nim pytania podsumowujące mijający rok i przestrzeń do określenia celów rocznych

w różnych obszarach życia. Dostępny tylko w grudniu !

zaplanuj 2014 rok

Diagnoza potencjału MBTI

Zapraszam do skorzystania z narzędzia MBTI® - odkrycia swojego potencjału i naturalnych preferencji.

 

Więcej na temat wskaźnika MBTI® przeczytasz na podstronie poświęconej temu narzędziu MBTI® oraz w moich artykułach MBTI® czyli jak rozwijamy się w toku życia? i Jak zadbać o równowagę?

Czytaj więcej...

Jak zdobyć pracę? - warsztaty dla studentów już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę 16.11.2013 pierwsza część warsztatów skierowanych przede wszystkim do młodych ludzi/studentów w ramach nowej inicjatywy CZAS NA MNIE - Jak zdobyć pracę? Więcej informacji o szkoleniu na stronie tej inicjatywy czasnamnie.pl.  Za tydzień 23.11.2013 druga część warsztatów pt. Zarządzanie własną karierą.

 

Zostałam zaproszona do udziału w tym projekcie przez Krzysztofa Sroczyńskiego, trenera, coacha i praktyka zarządzania z bardzo dużym doświadczeniem biznesowym.  Będziemy wykorzystywali w trakcie zajęć najnowszą wiedzę z dziedziny poszukiwania pracy i zarządzania karierą. Młodzi ludzie, rozpoczynający życie zawodowe, szczególnie potrzebują wsparcia i ukierunkowania. Bardzo się cieszę, że będę miała w tym swój udział. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tą inicjatywą!

Październikowy biuletyn ZMIANA ZAWODOWA

W najnowszym biuletynie ZMIANA ZAWODOWA artykuł Darka Olaka o kreatywności. Tekst można znaleźć teraz na blogu autora www.wyobrazniastosowana.wordpress.com. Zapraszam także do lektury mojego tekstu Czy prosić o informację zwrotną po rozmowie kwalifikacyjnej?.

W serwisie cvnet.pl polecam zapis rozmowy mailowej ze mną, przeprowadzonej przez Wojtka Gajewskiego.

 

10 pytań, które mogą pomóc ruszyć z miejsca

jak ruszyć z miejscaCzujesz, że chcesz rozpocząć podróż ku bardziej świadomemu życiu, a jednak coś Cię trzyma w dobrze znanym punkcie. Co zrobić, żeby ruszyć z miejsca? Być może pomocna będzie lista działań i nawyków, które warto rozważyć i wprowadzić w życie, aby pójść naprzód.

 

Czytaj więcej...

Warsztat ODKRYJ TO DO CZEGO JESTEŚ STWORZONY

warsztat MBTI
Zapraszam do udziału w warsztacie połączonym z wcześniejszym wypełnianiem kwestionariusza MBTI®  - ODKRYJ TO DO CZEGO JESTEŚ STWORZONY.

 

Przy zapisie do 12 czerwca czeka atrakcyjny BONUS :)

 

Więcej informacji na temat MBTI® oraz warsztatów znajdziesz tutaj

Magnolia i odkrywanie siebie

magnoliaiodkrywaniesiebie.jpg
I znów niedługo zakwitną magnolie:) Od kilku lat czas kwitnienia tych bajkowych drzew jest jednocześnie dla mnie momentem podsumowania mojej pracy, co chcę kontynuować, co chcę zmienić, co jest mi potrzebne. W tym roku święto magnolii to jednocześnie piąta rocznica rozpoczęcia mojej działalności coachingowej.

Z tej okazji chcę wrócić do inspiracji z jednego z moich biuletynów ZMIANA ZAWODOWA, którego nie publikowałam wcześniej na tej stronie.

 

Przed chwilą na moment wróciłam do czasu sprzed kilku lat i przeczytałam wpis na blogu związany z magnoliową refleksją (archiwum). Dobrze jest sobie zapisać myśli, aby móc potem do nich wrócić, przypomnieć sobie siebie i swoje myślenie w tamtym czasie. Jak bardzo się zmieniliśmy, co się nam udało, a co jeszcze przed nami. Jakie mamy na swoim koncie nowe dokonania? O ile lepiej znamy siebie? Czy jesteśmy bliżej naszego celu? Jaka droga jest za nami? Co widać na horyzoncie?

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2013

Wszystkim odwiedzającym tę stronę chciałabym złożyć

 najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych!

 

Niech to będzie czas ponownego odrodzenia się na wzór Zmartwychwstałego!

wielkanoc

Uprawiaj networking jak profesjonalista

Już niebawem - 5 kwietnia 2013 - konferencja z udziałem dr Ivana Misnera, założyciela największej organizacji rekomendacji biznesowych Business Network International (BNI) określana jako najważniejsze wydarzenie networkingowe w tym roku w Polsce. Umiejętność nawiązywania wartościowych relacji jest podstawą w planowaniu kariery i poszukiwaniu pracy. Zachęcam do otwartości i dbania o relacje z ludźmi wokół nas, pomagania im i korzystania z pomocy. Spotkajmy się na wykładzie I. Misnera :)

Więcej szczegółów na stronie www.ivanmisner.pl

Lęk przed zmianą - jak sobie z nim radzić?

Kiedyś przeczytałam takie słowa: "im większy wewnętrzny ból przeżywasz, tym bliżej jesteś rozwiązania". Zauważam w tym głęboką prawdę. Ból jest potrzebny, szczególnie ważny w procesie zmiany i w osobistym rozwoju.

 

Wiele osób wyobraża sobie proces zmiany życiowej lub zawodowej jako coś, co powinno przyjść bez większego stresu, w sposób naturalny. Jednak ten stres i ból jest niezbędny, bo jest ściśle związany z naturą człowieka. Boimy się zmian, bo zmiany mogą być dla nas zagrożeniem, stracimy zbyt wiele albo nie osiągniemy tego, o co nam naprawdę chodziło. To dotyczy kariery zawodowej, jak też innych sfer życia człowieka. Obawa albo lęk pojawiają się niejako instynktownie. Tym bardziej jest to intensywne, jeśli dotychczas żadnych świadomych zmian nie podejmowaliśmy w swoim życiu, "płynęliśmy z prądem". Czasem wyraźnie czegoś unikamy i czujemy jednocześnie, że to coś przed czym się bronimy, może dać nam spełnienie i radość. 

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie 2012

Boze Narodzenie 2012

 

 

Dla Wszystkichm odwiedzających moją stronę

 

najserdeczniejsze życzenia

 

Radosnych  Świąt Bożego Narodzenia

 

oraz obfitości i spełnienia

 

w Nowym Roku 2013 !

 

 

 

Justyna Ciećwierz

 

 

Osobisty plan na rok 2013

Końcówka roku coraz bliżej. Czas na podsumowania i refleksje.

Jaki był rok 2012 dla Ciebie? Co było dla Ciebie najważniejsze w minionym roku? Co było Twoją największą lekcją?

Jakie cele sobie stawiasz w roku 2013? Czego chcesz? Co Ci da osiągnięcie tego celu? W jakiej perspektywie czasowej chcesz to zrealizować?

 

Warto ćwiczyć stawianie konkretnych celów, bo wtedy łatwiej o ich realizację. I w ciągu roku wracać przynajmniej raz na kwartał do planów rocznych.

 

Proponuję narzędzie coachingowe służące do podsumowania starego roku i zaplanowania nowego,
w dziewięciu obszarach życia.

 

Osobisty plan na rok 2013 w formie pdf dostępny wraz zapisem na biuletyn ZMIANA ZAWODOWA
lub do wypełnienia elektronicznego przesłany drogą mailową - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Zapraszam serdecznie. To działa!

Czytaj więcej...

Zmiana zaczyna się od dziękczynienia

bethankfulCo roku przy okazji Święta Dziękczynienia, obchodzonego w USA w czwarty czwartek listopada, przychodzą mi refleksje związane z postawą wdzięczności. Dziś przeglądałam artykuły, które napisałam w poprzednich latach i doszłam do wniosku, że ciągle mam potrzebę pisania na ten temat.

 

Po pierwsze dziękczynienie czy wdzięczność? W tym roku podczas zajęć ze studentami coachingu pojawił się nam wątek wdzięczności, wymuszanej na dzieciach przez rodziców. Wtedy słowo wdzięczność traci swoje pierwotne znaczenie i zaczyna przywoływać traumatyczne wspomnienia. Do prawdziwej, głębokiej wdzięczności nie można nikogo skłonić na siłę. Musi się ona narodzić w naszym sercu. W wolności i miłości. Gdy nie mamy poukładanych spraw z bliskimi, z naszymi rodzicami, z rodzeństwem, z dziadkami czy teściami, wtedy trudno nam przyjąć postawę wdzięczności wobec nich. Żale, złości, ból, niezałatwione sprawy mogą być obecne przez całe nasze życie i niszczyć nas w sposób czasem niezauważalny.

Czytaj więcej...

Warsztaty PRACA KARIERA RELACJE czyli jak dbać o relacje w życiu zawodowym?

Czy umiemy dbać o relacje w miejscu pracy w taki sposób, aby w razie potrzeby uzyskać pomoc?

 

Nawiązywanie wartościowych relacji i korzystanie z nich w życiu zawodowym jest, moim zdaniem, jedną z najważniejszych kompetencji przydatnych w pracy. Chodzi o to, aby potrafić dawać, ale też brać, prosić o pomoc! I nie chodzi tu o znajomości, które pomagają załatwić coś, pracę, projekt, zlecenie, nawet wtedy, gdy nie mamy do tego potrzebnych kompetencji, bo to jest zwyczajnie nieetyczne, zazwyczaj na krótką metę.

Czytaj więcej...

Czy łatwo nawiązujesz kontakty z nieznajomymi?

networking nad oceanemCo nas blokuje przed dokonaniem zmiany zawodowej?

 

Bardzo często brakuje nam odwagi. Boimy się przyszłości, ryzyka, tego, co nieznane, nowych, krępujących sytuacji, tego, że zostaniemy odrzuceni, wyśmiani, zrobimy z siebie głupka, że stracimy pieniądze...itd.itp. Każdy z nas z pewnością może przypomnieć sobie sytuację, w której nie podjął działania właśnie z powodu jakiejś obawy.  Obawiamy się wielu rzeczy, budujemy sobie w głowie przeszkody i te przeszkody nas z łatwością paraliżują. Jednak, gdy uda się nam pokonać własne mentalne ograniczenia i przekroczyć siebie, wtedy smak sukcesu jest naprawdę słodki!:) Warto pamiętać, że zmiana to wyjście poza strefę komfortu. Często jest to zrobienie czegoś, co nie jest miłe na początku, ale przynosi dobre owoce. Z czasem wyrabiamy sobie nawyki i wtedy trudne rzeczy stają się bajecznie proste.

Czytaj więcej...

Jak (z)motywować się do działania?

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu SOHO dla mikroprzedsiębiorców, freelancerów i osób planujących własną działalność. Spotkania mają charakter otwarty i w dowolnym momencie można do nas dołączyć.

Spotykamy się w czwartek 25 października 2012 od 15.00 do 16.30 w Kluboksięgarnii ZA ROGIEM w Nowej Iwicznej.

 

Temat spotkania:
Jak (z)motywować się do działania? Czyli autocoaching w prowadzeniu firmy.

 

 

Będziemy rozmawiać o tym, jakie pytania sobie zadawać, na co zwracać uwagę, gdy pojawiają się trudne momenty, wahania i wątpliwości.

 

Polub nas na facebooku: https://www.facebook.com/SpotkaniaSohoNowaIwiczna :)

Czytaj więcej...

Problemy techniczne

Uwaga!

W ostatnim czasie pojawiły się kłopoty techniczne związane z zapisem na biuletyn ZMIANA ZAWODOWA
i pobraniem linka do pliku pdf "Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej". Za kłopoty serdecznie przepraszamy! Prace modernizacyjne, które były faktycznie ostatnio prowadzone, są już zakończone. Wszystkich, którzy napotkali problemy z pobraniem pdf i figurują w bazie subskrybentów ZZ, prosimy o wiadomość poprzez formularz kontaktowy. Wyślemy link e-mailem!

 

Co łączy psa i coaching ?

Oczywiście można coachować (bardziej trenować) psa, ale nie o tym chcę tutaj napisać ;)

 

Najpierw o psie.

 

Nowego psa mamy od niedawna. Wcześniej stał biedny na łańcuchu, teraz wprowadza w naszej rodzinie mnóstwo radości. Wszystkich mobilizuje do ruchu na powietrzu, do spacerów i zabaw. Od kiedy mamy Flipiego, zauważyłam, że częściej coś wspólnie z dziećmi pieczemy. Niby niezwiązane ze sobą, ale coś w tym jest. Mój mąż z pełnym zaangażowaniem zajął się majsterkowaniem, czemu wcześniej bardzo rzadko poświecał uwagę. Tutaj także bodźcem do zmian był pies.

Czytaj więcej...

Nowa rozszerzona oferta

Sesje tematyczne

Masz potrzebę odbycia jednego lub dwóch spotkań z coachem kariery w konkretnej sprawie?

Jest taka możliwość.  Na podstronie Coaching kariery znajdziesz przykładowe tematy spotkań.

 

Zapraszam do kontaktu! Chętnie odpowiem na wszelkie pytania!

Niezbędnik dla szukających pracy

Wrzesień skłania nas często do większego zaangażowania w poszukiwanie nowej pracy. Bez względu na posiadane kwalifikacje i obrany cel, trzeba liczyć się z tym, że nie będzie to łatwy proces i zajmie sporo czasu. Jak pielęgnować w sobie motywację i właściwe nastawienie?

Czytaj więcej...

SOHO - Small Office Home Office

Zapraszam na spotkania Klubu SOHO w Nowej Iwicznej. SOHO czyli Small Office Home Office to niekomercyjna propozycja skierowana do osób prowadzących biznes w domu, freelancerów, mikroprzedsiębiorców  oraz ludzi, którzy zamierzają rozpocząć własną działalność.

Czytaj więcej...

Kariera dla mamy - podkast "Dziecka w Mieście"

Kariera dla mamy - gdy rodzi się dziecko, bardzo często pojawia się potrzeba przeorganizowania sobie życia i zmian na ścieżce zawodowej. Rozmowa o potrzebie refleksji, naszych wartościach i możliwościach, które mamy przed sobą. Majowa audycja w internetowym Radio Wnet w paśmie redakcji "Dziecka w Mieście"  - podkast jest dostępny w internecie.

Czytaj więcej...

Elastyczność zawodowa

Zapraszam do słuchania popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (III program PR) z moim udziałem na temat elastyczności zawodowej. Dziś (16.05.2012) lub jutro po 16.00.

Plik audio z nagraniem tej audycji znajdziesz TUTAJ

Jak to jest z tą zmianą zawodową?

klucz jest w nasNiedawno znajomy zagadnął mnie o moją pracę. Czy faktycznie zmiana zawodowa w zgodzie z naszymi pasjami jest w ogóle możliwa? Czy to się komuś udaje? Że można z tego wyżywić rodzinę? A może jest to tylko wymysł Amerykanów? Może w warunkach polskich to się po prostu nie udaje? Słuchałam tych pytań i pomyślałam, że są to kwestie pojawiające się w głowach wielu osób z mojego otoczenia. Ciekawe, że gdy zaczęłam pisać ten tekst zadzwonił mój dawny klient, z którym jestem zaprzyjaźniona i także opowiadał o swoich dylematach związanych z nowymi wyborami na ścieżce zawodowej.

 

Jak to jest z tą zmianą zawodową? Kiedy zmiana kariery czy pracy jest udana? Przyznam się, że Amerykanie ciągle bardzo mnie inspirują i gdyby nie to, pewnie robiłabym w życiu coś innego. Ciągle uczę się od nich, że do każdej zmiany zakończonej sukcesem, także tej zawodowej, potrzebna jest odwaga w sięganiu po marzenia i wytrwałość.

Czytaj więcej...

Radosnych Świąt

Dla wszystkich odwiedzających moją stronę najserdeczniejsze życzenia

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych

 

i dużo Miłości!!!


krokusy

Przed rozmową kwalifikacyjną

Wszystkie osoby poszukujące nowej pracy i przygotowujące się do rozmów kwalifikacyjnych zapraszam do zapoznania się z opracowaniem, które dotychczas było dostępne wyłącznie dla indywidualnych Klientów korzystających z usługi coachingu kariery. Teraz jest wiosennym prezentem dla wszystkich, którzy zapiszą się na bezpłatny biuletyn ZMIANA ZAWODOWA!  Więcej informacji

Polka zmienia pracę

W marcowym numerze miesięcznika TWÓJ STYL (03/2012) raport "Polka zmienia pracę". Cztery inspirujące historie kobiet, które dokonały zasadniczej zmiany zawodowej.

Media o zmianach i poszukiwaniu pracy

W styczniowym magazynie psychologicznym SENS (niestety już archiwalnym) znajdziesz artykuł Agnieszki Gortatowicz na temat zmian "Zmiana - instrukcja obsługi" inspirowany świetną książką "PSTRYK. Jak zmieniać, żeby zmienić."

Przeczytaj: Magazyn SENS styczeń 2012 s.107 - 109.

 

Posłuchaj:

Polskie Radio Program I - rozmowa w cyklu "Biznes w Jedynce"  30 stycznia 2012 r. godz.12.30

Jak skuteczne szukać pracy będąc bezrobotnym ?  - Monika Żak-Zambrzycka z Centrum Aktywizacji Zawodowej warszawskiego Urzędu Pracy, Justyna Ciećwierz, coach kariery

Świąteczne życzenia

Christmas2011

 

 

 

 

Na ten świąteczny czas życzę Ci anielskiego spokoju
i prawdziwej, dziecięcej Radości
pochodzącej od Nowonarodzonego Boga.

 

Pozdrawiam ciepło,
Justyna

Grudzień to miesiąc planowania :)

Rok 2011 zbliża się ku końcowi. Przełom roku zwykle skłania nas do refleksji. Zapraszam do skorzystania z formularza celów osobistych na rok 2012. 

Formularz celów osobistych pomoże Ci w prosty sposób:

- podsumować stary rok,

- przyjrzeć się 9 obszarom swojego życia pod kątem tego, co chcesz w nim zmienić, wprowadzić nowego,

Czytaj więcej...

Witam w nowym-starym serwisie

Bardzo się cieszę, że mogę Ci zaprezentować nową odsłonę mojej strony internetowej na  www.zmianazawodowa.pl. Serwis skierowany jest do wszystkich, którzy odczuwają potrzebę zmiany zawodowej i poszukują inspiracji na swojej karierowej ścieżce. Mam nadzieję, że to miejsce Ci się spodoba i będziesz tu wracał.

Czytaj więcej...

11.05.2011

Wykład Grzegorza Turniaka pt. "Spadochron - jak poszukiwać nowych wyzwań na ścieżce kariery" już jutro 12 maja o 17.45 w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej przy Koszykowej.

Czytaj więcej...

6.04.2011

Sprostowanie informacji z 1 kwietnia, choć nie był to zamierzony żart primaaprilisowy ;)

Czytaj więcej...

1.04.2011

W poniedziałek 4.04 (lub we wtorek 5.04) w porannym paśmie Kasi Kozimor i Tomasza Waloszczyka w warszawskim radio VOX FM (93.3 FM) rozmowa o poszukiwaniu pracy i  książce Bollesa!

Czytaj więcej...

31.03.2011

Książka R.N. Bollesa "Jakiego koloru jest twój spadochron?" już w sprzedaży.
Gorąco polecam!

okladka Jakiego koloru jest Twoj spadochron

Czytaj więcej...

2.03.2011

Lista na marcowy warsztat "Trzy ścieżki cyli jak odnaleźć sens i cel w życiu" jest już zamknięta. Można wpisać się na listę oczekujących, gdyby zwolniło się jakieś miejsce. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy.

Czytaj więcej...

25.02.2011

W związku z planowaną niebawem publikacją książki Bollesa "Jakiego koloru jest twój spadochron?" zapraszam na warsztat planowania kariery "Trzy ścieżki czyli jak odkryć sens i cel w życiu" inspirowany zajęciami prowadzonymi przez samego Autora w Kaliforni.

Czytaj więcej...

31.12.2010

Jako darmowy bonus noworoczny proponuję specjalne narzędzie "Osobisty plan na rok 2011". Arkusz służy do podsumowania ostatniego roku i zaplanowania nowego.

Czytaj więcej...

29.10.2010

Ruszyła rekrutacja na studia z Life Coachingu w Collegium Civitas w Warszawie, we współpracy z Centrum Life Coaching Polska.

Czytaj więcej...

20.10.2010

Coaching kariery na zlecenie pracodawcy
JC Coaching zaprasza do skorzystania z oferty indywidualnego coachingu zawodowego (kariery) dla kluczowych pracowników firmy.

Czytaj więcej...

6.10.2010

6.10.2010

Artykuł w dzienniku Rzeczpospolita "Nowe życie z nowym zawodem"

 

Audycja w Polskim Radio Program 1 z cyklu Biznes w Jedynce - Gospodarczy temat dnia "Kilkukrotna zmiana zawodu to już norma"

Czytaj więcej...

21.07.2010

Wakacyjna okazja do skorzystania z bezpłatnych konsultacji dla poszukujących pracy!!!
Kiedy? W dwa wakacyjne wtorki 27 lipca i 3 sierpnia 2010 r. w godzinach 11 - 12.30

Czytaj więcej...

13.05.2010

W świetle najnowszych planów wydawniczych Studia EMKA książka "What Color Is Your Parachute?" (roboczy tytuł: Jaki kolor ma twój spadochron?) ukaże się w księgarniach jesienią tego roku. O szczegółach wkrótce.

Czytaj więcej...

04.03.2010

W związku z przejściowymi (mam nadzieję;) kłopotami technicznymi, mój blog można obecnie śledzić na www.zmianapracy.pl - zapraszam serdecznie do odwiedzenia tej strony !

Czytaj więcej...

16.02.2010

Projekt wydania po polsku nowej edycji bestsellerowej książki Richarda Bollesa "What Color Is Your Parachute?", znanej pod nazwą "Spadochron" - na półmetku. Tłumaczka Anna Sawisz zakończyła pracę nad przekładem, trwają prace redakcyjne.

Czytaj więcej...

01.12.2009

CAREER CHECKUP (Przegląd Kariery)
 
Przedstawiam nową formę coachingu i konsultingu w pigułce - na razie tylko w grudniu ! Może być wspaniałym prezentem gwiazdkowym dla kogoś bliskiego - do wykorzystania także w styczniu 2010.

Czytaj więcej...

25.09.2009

Jestem na Twitterze - zapraszam do kontaktu :)
http://twitter.com/Justy_Ciecwierz

Czytaj więcej...

05.06.2009

Każdy człowiek jest unikalny, tak jak jego linie papilarne czy kod DNA. Każdy z nas otrzymał talenty, dary, którymi ma dzielić się z innymi ludźmi. Taka jest nasza misja życiowa, zapisana gdzieś na górze...

Czytaj więcej...

04.05.2009

Zapraszam mamy powracające do pracy po urlopie wychowawczym i będące obecnie w trakcie poszukiwania pracy do udziału w grupie "MAMY POSZUKUJĄCE PRACY".

Czytaj więcej...


 

banner gotowy na coaching

© Copyright 2011-2018 - JC Coaching Justyna Ciećwierz