Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jest aktualizacja.
 
 

   baner2

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

W prezencie otrzymujesz raport pdf SKUTECZNE CV !

 
 

jcc logo kolumna

Biuletyn Zmiana Zawodowa
 

Twoje dane nie będą nikomu udostępniane! Zapisując się zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Znajdziesz nas na

ico facebook ico tweeter ico in

Artykuły

Mamy dokładnie tyle ile nam potrzeba

Jezuswrio zmianazawodowa

Każdy człowiek jest na swój sposób unikalny i jedyny w swoim rodzaju. O znaczeniu odkrywania naszej misji życiowej pisałam już wielokrotnie (Odkrywanie życiowego posłannictwa, Co jest najważniejsze). Ciągle mam jednak potrzebę poruszania tej kwestii na nowo. Jedną z ostatnich inspiracji jest "Wielka ryba" O. Adama Szustaka OP.

Elementem, który nadaje nam niepowtarzalny kształt jest nasza dusza. Potrzebujemy odkryć właściwości swojej duszy, aby rozpoznać kim naprawdę jesteśmy.

 

Na tym jednak nie koniec. Wiedza o sobie samym, jakie są nasze talenty i predyspozycje, gdy nic z nią nie zrobimy, jest bezużyteczna. Potrzebujemy swoim życiem ukazywać coś większego niż my sami, lśnić blaskiem, który pochodzi z głębi naszego wnętrza. Jeśli budujemy tylko siebie i swoje ego, nawet jeśli nasze osiągnięcia będą bardzo spektakularne, możemy łatwo zgubić sens.

 

Ojciec Szustak  mówi o trzech U:

 

Użyj - używaj swoich talentów, odkryj je, bądź ich świadomy i wdzięczny za nie. Dostałeś dokładnie tylko, ile jest Ci potrzebne do pełni szczęścia. Porównywanie się z innymi nie ma sensu, bo każda dusza ma inny kształt i pojemność.

 

Ukaż - Twoja dusza ma odbijać światło Stwórcy, który Cię stworzył. W tym, co robimy, mamy ukazywać Bożą chwałę, rozwijać ewangeliczne talenty i wkładać w to całe serce, angażując się na 100%.

 

Utrwal - w życiu zgodnym z naszą misją mamy być wytrwali i cierpliwi. Istotą odpowiedzialności jest codzienne odpowiadanie życiem na powołanie dane nam od Boga.

 

Jeśli chcesz rozpoznać swoje talenty i żyć w zgodzie ze swoim życiowym posłannictwem, weź udział w warsztacie! Warsztat wykorzystuje metodologią Richarda Bollesa oraz Maxa Lucado do rozpoznawania talentów. Czytaj dalej

 


Źródła: Adam Szustak OP "Wielka ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza." Wyd. Pure Profit, Nowy Sącz 2014.


 

banner gotowy na coaching

© Copyright 2011-2018 - JC Coaching Justyna Ciećwierz