Coaching kariery

Coaching kariery to propozycja dla Ciebie, jeśli:

 • znajdujesz się na rozdrożu i nie masz pomysłu co do swojej dalszej ścieżki zawodowej
 • dojrzewasz do zmiany zawodu
 • tęsknisz za poczuciem spełnienia i sensu w swojej pracy 
 • poszukujesz pasji lub pragniesz odkryć swoją życiową misję
 • chcesz wprowadzić realne zmiany w swoim życiu czyli zacząć czerpać większą satysfakcję z pracy bez zmiany pracodawcy
 • pragniesz znaleźć pracę swoich marzeń lub zacząć spełniać się we własnym biznesie
 • potrzebujesz pomocy w opracowaniu skutecznych materiałów aplikacyjnych (CV, listów motywacyjnych oraz listów o charakterze bezpośrednim) oraz profili w mediach społecznościowych i witrynach rekrutacyjnych
 • chcesz dobrze przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych
 • chcesz szybciej znaleźć pracę, jakiej pragniesz
 • nie lubisz korzystać z testów diagnostycznych - preferujesz kontakt indywidualny.

Coaching kariery - co to jest?

Coaching kariery - inne określenia: coaching rozwoju zawodowego, coaching zmiany zawodowej, career coaching, coaching zawodowy, job coaching.

Coaching kariery to w największym skrócie część wspólna pomiędzy coachingiem a planowaniem i zarządzaniem karierą. Celem coachingu kariery jest pomoc ludziom w osiągnięciu satysfakcji z pracy i z kariery. Więcej o coachingu kariery, jak jest definiowany i czym różni się od innych podejść profesjonalnych czytaj w artykule.

Co możesz zyskać z coachingu kariery?

W toku pracy z coachem możesz:

 • określić CELE zawodowe najbardziej zbieżne z Twoim życiowym powołaniem, talentami, motywacjami, wartościami oraz innymi Twoimi preferencjami
 • zyskać JASNOŚĆ, jaka ścieżka kariery jest dla Ciebie OPTYMALNA i co jest dla Ciebie źródłem prawdziwej satysfakcji
 • poznać i przepracować wewnętrzne PRZEKONANIA, które utrudniają Ci realizację Twoich zamierzeń
 • opracować STRATEGIĘ dotarcia do celu
 • przygotować niezbędne materiały aplikacyjne (CV, LM, listy do pracodawców, itd.) dopasowane ściśle do Twojego celu
 • udoskonalić lub stworzyć od zera profil na LINKEDIN oraz zacząć budować markę personalną
 • przygotować się do ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ
 • przećwiczyć poruszanie się po RYNKU PRACY
 • nauczyć się, jak rozwijać swoją SIEĆ relacji zawodowych i zacząć to robić
 • skuteczniej docierać do informacji na temat możliwości zawodowych i UKRYTEGO rynku pracy.

Wszystko zależy jak określisz sobie swój CEL.

Coaching kariery

Coaching kariery - jak to działa?

Proces coachingu kariery ma na celu pomóc Ci w osiągnięciu przez Ciebie celu. Bardzo często tym celem jest zaprojektowanie nowego etapu na drodze zawodowej albo dotarcie do nowej pracy. Aby realizacja celu była możliwa, proces jest rozłożony w czasie i obejmuje od kilku do nawet kilkunastu spotkań, pomiędzy którymi realizujesz zadania domowe.

Elementem procesu może być skorzystanie z jednego lub kilku narzędzi diagnostycznych, pokazujących Twoje mocne strony.

Spotkania mogą mieć charakter osobisty lub odbywać się online w Google Meet, jeśli dzieli nas zbyt dużo kilometrów. Dowiedz się więcej o pracy online.

Skontaktuj się ze mną i umów na płatną sesję rozpoznawczą!

Coaching kariery - sesje tematyczne

Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany na dłuższą współpracę z coachem, a potrzebujesz wsparcia w konkretnej sprawie - jest też taka możliwość.W trakcie sesji tematycznych w umiejętny sposób korzystamy z narzędzi coachingowych oraz zapewniamy doradztwo, o ile jest taka potrzeba.

Przyjrzyj się tematom poniżej - jakie są Twoje potrzeby?

TWOJE MOCNE STRONY - Nie masz pewności jakie są Twoje największe talenty i atuty, które możesz zaoferować pracodawcy? Co stanowi Twoją przewagę konkurencyjną? Potrzebujesz określić swój profil zawodowy lub markę osobistą?

TRUDNA DECYZJA - Stoisz przed dylematem i nie wiesz, w którą stronę pójść? Potrzebujesz na spokojnie przyjrzeć się różnym opcjom? Potrzebujesz narzędzi pomocnych w wyborze najlepszego rozwiązania?

DIAGNOZA OSOBOWOŚCI ZAWODOWEJ - Jakie są Twoje predyspozycje do pełnienia funkcji menedżerskich? W jakich rolach w zespole najlepiej się sprawdzasz ? Jakie obszary wymagają  rozwoju? Nad czym potrzebujesz pracować?

NASTĘPNY ETAP ŚCIEŻKI ZAWODOWEJ - Czy jesteś zadowolony ze swojej pracy? Co chcesz w niej zmienić? Jakie opcje masz przed sobą? Co jest dla Ciebie najważniejsze? W jaki sposób możesz najlepiej zaspokoić swoje potrzeby? Jak zaplanować dalszą karierę?

POMYSŁ NA DZIAŁALNOŚĆ BIZNESOWĄ - Czym się zająć, aby się nie zanudzić i czerpać z pracy autentyczną radość i pieniądze? Jakie opcje masz przed sobą? Dla kogo chcesz pracować? Jak Twoje przekonania o prowadzeniu biznesu pomagają Ci w realizacji celu?

NETWORKING ZAWODOWY - Jak zarządzać karierą zawodową pielęgnując kontakty? Jak rozwijać sieć relacji? Jak rozmawiać w celach networkingowych? Jak określić plan działania?

TWOJE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI - Co myślisz o sobie? Czy to myślenie Ci służy? Jak pracować nad własnym poczuciem wartości? Od czego zacząć? Jak zaplanować działania?

AWANS i PODWYŻKA - Chcesz awansować, a nie otrzymujesz takiej propozycji? Na co masz wpływ, a co jest poza Twoją kontrolą? Jak rozmawiać z pracodawcą, aby uzyskać gratyfikację adekwatną do Twojego wkładu oraz kompetencji? Co możesz zyskać, a co stracić? Jak rozwijać umiejętności negocjacyjne?

KONSULTACJA CV - Twoje CV było dawno nieużywane? Nie otrzymujesz zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną? Wysyłasz życiorysy i nic - żadnej odpowiedzi? Może warto wprowadzić zmiany w Twoim CV, aby skuteczniej docierać do pracodawców?

KONSULTACJA LM (LISTU MOTYWACYJNEGO) LUB INNYCH MATERIAŁÓW - Czy Twój list pomaga Ci odróżnić się od innych kandydatów? Czy pokazuje faktycznie osobę, jaką jesteś? Czy przyciąga uwagę osoby rekrutującej?

Poszukiwanie pracy na LINKEDIN - Jak sprawić, aby rekruterzy sami się z Tobą kontaktowali? Co potrzeba zawrzeć w profilu na LinkedIn, aby szybko znaleźć pracę? Jakie działania na LinkedIn pozwolą Ci najszybciej osiągnąć Twój cel?

PRZYGOTOWANIE DO ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ - Potrzebujesz przećwiczyć zachowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Chcesz wiedzieć, jak skutecznie zarządzać interview? Co zrobić, żeby pozostawić po sobie dobre wrażenie? Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak sobie radzić z własnymi ograniczeniami i brakami?

MOBILIZACJA DO POSZUKIWANIA PRACY - Trudno jest Ci zabrać się za poszukiwanie pracy? Nie wiesz od czego zacząć? Nic nie działa? Potrzebujesz inspiracji i motywacji? I konkretnych wskazówek?

PRZYGOTOWANIE DO KONKURSU W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA - Nie masz doświadczeń w rekrutacji, a chcesz wziąć udział w konkursie? Chcesz przygotować się do rozmów z pomocą profesjonalisty? Na co zwracać uwagę podczas procesu selekcyjnego? Czego unikać?

Zauważasz tematy, które potrzebujesz przepracować z kimś zaufanym? Jestem po to, aby Ci pomóc. Zapraszam do kontaktu! Skorzystaj z formularza poniżej.

Odkryj swój potencjał

Masz pytanie? Skontaktuj się ze mną już teraz!

Zgoda *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest JC Coaching, Nowa Iwiczna, Tarniny 5a, 05-515 Mysiadło k/Warszawy.

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!