O mnie

Jako coach kariery wspieram menedżerów oraz profesjonalistów, znudzonych, zmęczonych i niezadowolonych z pracy, którzy chcą dokonać zmiany zawodowej, rozwinąć skrzydła i pracować lub prowadzić biznes w zgodzie ze sobą.

Co mnie wyróżnia na rynku?

Unikatowy certyfikat w zakresie coachingu kariery

assoc cci web smJestem absolwentką  jednej z najstarszych amerykańskich szkół coachingu kariery, założonej przez Marcię Bench (Master Certified Career Coach™), którą miałam okazję poznać osobiście w Portland, USA w 2008 roku. Jako jedyna w Polsce otrzymałam certyfikat Associate Certified Career Coach.

 

Sprawdzona na świecie metodologia Career Coach Institute

Znalazłam się w grupie ponad 1000 coachów z 35 krajów z całego świata pracujących z osobami poszukującymi swojego zawodowego powołania według metodologii Authentic Vocation™. Jestem przygotowana do pracy na odległość, z wykorzystaniem platform online, telefonu oraz e-maila.

15 lat doświadczenia związanego z rozwijaniem coachingu kariery w Polsce

Od 2008 roku prowadzę firmę JC Coaching, której misją jest wspieranie profesjonalistów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, w odkrywaniu szczęścia płynącego z pracy. Wiem, że takie szczęście jest realne - sama tego doświadczam. Misja mojej firmy to jednocześnie mój osobisty życiowy cel. W latach 2010 - 2012 prowadziłam w Collegium Civitas zajęcia z coachingu kariery na studiach coachingowych.

Wkład w popularyzowanie w Polsce filozofii "Spadochronu"

 • Wielką inspiracją dla mnie oraz mojej firmy jest Richard Nelson Bolles, światowy guru w zakresie poszukiwania pracy oraz zmiany kariery. Bolles (zmarły w 2017) jest autorem ukazującej się od 40 lat i co roku aktualizowanej w USA książki „What Color is Your Parachute?”. Pozycja ta ma długą historię także w Polsce. W 1993 roku Fundacja Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych stworzyła program szkoleniowy "Spadochron" oparty o tę książkę.
 • Posiadam uprawnienia trenerskie w prowadzeniu zajęć warsztatowych według metodologii Bollesa. W październiku 2008 roku wzięłam udział w warsztatach prowadzonych przez Dicka Bollesa w jego domu w Kalifornii. W związku z tym miałam zaszczyt reprezentować Polskę na liście coachów i doradców z całego świata stosujących w pracy metodą "spadochronową", publikowanej w amerykańskich edycjach książki WCIYP (od roku 2010).
 • Od momentu odkrycia "Spadochronu" intensywnie pracowałam nad realizacją mojego marzenia: aby każdy zainteresowany rozwojem własnej ścieżki zawodowej w Polsce mógł znaleźć tę pozycję na półce w księgarni. W końcu marca 2011 roku książka "Jakiego koloru jest twój spadochron?" ukazała się w sprzedaży nakładem Wydawnictwa StudioEMKA.
 • W 2021 roku moja własna książka "Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku" ujrzała światło dzienne. Publikacja jest inspirowana dorobkiem Dicka Bollesa. Zawiera wiele praktycznych ćwiczeń pomocnych w projektowaniu nowego etapu na drodze zawodowej i wdrażaniu tego planu w życie.

Połączenie wykształcenia psychologicznego i doświadczenia biznesowego

Z wykształcenia jestem psychologiem organizacji i pracy - absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej szereg lat pracowałam w firmie doradczej z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi (Neumann Management Institute), gdzie szczególnie dużo uwagi poświęcałam kwestiom satysfakcji z pracy oraz badaniom klimatu organizacyjnego.

W trakcie swojej pracy konsultingowej zajmowałam się audytami potencjału menedżerskiego, prowadziłam projekty wsparcia w trakcie zmiany profesjonalnej (Outplacement), pełniłam rolę asesora  oraz projektowałam programy Assessment Center/Development Center (AC/DC) dla menedżerów różnych szczebli. Prowadziłam także warsztaty zmian dla kadry kierowniczej. Zrealizowałam kilkadziesiąt projektów różnego typu dla zagranicznych korporacji oraz znaczących spółek z polskim kapitałem w bardzo różnych branżach, m.in. w reklamowej, farmaceutycznej, finansowej, ubezpieczeniowej, fmcg, energetycznej. Współpracowałam z dwiema spółkami z branży lotniczej.

Życie w zgodzie ze sobą oraz spełnienie w obszarze prywatnym i rodzinnym

W 2000 roku polski oddział Neumanna w okresie największych sukcesów rynkowych został rozwiązany, a ja rozpoczęłam niezależną działalność. Zbiegło się to w czasie z narodzinami naszej pierwszej córki. Po pewnym czasie podjęłam decyzję o czasowym „przełączeniu się” na rodzinę i wychowanie dzieci. Uważam, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.

Jestem mężatką, mamą 3 dorosłych córek. Równowaga pomiędzy życiem zawodowym i rodzinnym była i nadal jest, czymś szalenie ważnym dla mnie.

Ciekawość ludzi, pasja oraz rozwój duchowy

Moją największą pasją jest nadal ... praca. Szczególnie interesuje mnie zmiana, zarówno indywidualna - postaw, zachowań, życia, jak również zmiana w organizacji.

W wolnym czasie uwielbiam rodzinne podróże i poznawanie nowych miejsc blisko i daleko, lubię też eskapady rowerowe, książki oraz odkrywanie uroków muzyki klasycznej i gry na instrumentach. Bardzo sobie cenię możliwość inicjowania różnych przyjaznych ludziom przedsięwzięć o charakterze społecznym.

Ważny jest także dla mnie rozwój duchowy oparty na solidnych fundamentach. Jestem dominikanką świecką - profeską czasową we fraterni dominikańskiej w Warszawie.

Wartości

Moją dewizą jest:

 • żyć w zgodzie ze sobą i z moimi wartościami (autentyczność, uczciwość, prawda, miłość, radość, harmonia i rozwój
 • traktować innych, tak jak bym sama chciała być traktowana
 • postępować profesjonalnie i z szacunkiem wobec moich Klientów oraz współpracowników
 • pomagać innym
 • realizować w pracy swoje pasje.

Czego oczekuję od moich Klientów?

 • otwartości i szczerości w kontaktach ze mną,
 • gotowości do wglądu w siebie,
 • uczciwości i solidności w podejściu do współpracy.

Dla mnie osobiście coaching to przede wszystkim pomoc we wzrastaniu drugiej osoby, wzmacnianie jej, koncentrowanie się na jej mocnych stronach i talentach. Moim własnym  odkryciem jest fakt, że coaching umacnia we mnie pozytywne nastawienie do życia oraz zapewnia potrzebny dystans w sytuacjach trudnych.

Na własnej skórze doświadczyłam zmiany w karierze zawodowej. Wcześniej dokonałam autoanalizy moich mocnych stron, posiadanych przeze mnie umiejętności uniwersalnych, potem sama skorzystałam z coachingu. Ćwiczenia, które proponuję moim Klientom, znam z własnego doświadczenia. Każdorazowo dopasowuję ich zestaw do indywidualnych potrzeb osoby, z którą pracuję.

Zapraszam do kontaktu na LinkedIn (w zaproszeniu napisz Zmiana Zawodowa).

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!