O mnie

Jako coach kariery wspieram menedżerów oraz profesjonalistów, znudzonych, zmęczonych i niezadowolonych z pracy, którzy chcą dokonać zmiany zawodowej, rozwinąć skrzydła i pracować lub prowadzić biznes w zgodzie ze sobą.

Co mnie wyróżnia na rynku?

Unikatowy certyfikat w zakresie coachingu kariery

assoc cci web smJako jedyna w Polsce (stan na 1.09.2011) otrzymałam certyfikat Associate Certified Career Coach przyznawany przez Career Coach Institute. CCI jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych amerykańskich szkół coachingu kariery, założoną przez Marcię Bench (Master Certified Career Coach™), którą miałam okazję poznać osobiście w Portland, USA w 2008 roku.

 

Sprawdzona na świecie metodologia Career Coach Institute

Jako absolwentka CCI znalazłam się w grupie ponad 1000 coachów z 35 krajów z całego świata pracujących z osobami poszukującymi swojego zawodowego powołania według metodologii Authentic Vocation™. Jestem przygotowana do pracy na odległość, z wykorzystaniem komunikatora Skype, telefonu oraz e-maila.

Ponad 10 lat doświadczenia związanego z rozwijaniem coachingu kariery w Polsce

Od 2008 roku prowadzę firmę JC Coaching, której misją jest wspieranie profesjonalistów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, w odkrywaniu szczęścia płynącego z pracy. Wiem, że takie szczęście jest realne - sama tego doświadczam. Misja mojej firmy to jednocześnie mój osobisty życiowy cel. W latach 2010 - 2012 prowadziłam w Collegium Civitas zajęcia z coachingu kariery na studiach coachingowych.

Wkład w popularyzowanie w Polsce filozofii "Spadochronu"

 • Wielką inspiracją dla mnie oraz mojej firmy jest Richard Nelson Bolles, światowy guru w zakresie poszukiwania pracy oraz zmiany kariery. Bolles (zmarły w 2017) jest autorem ukazującej się od 40 lat i co roku aktualizowanej w USA książki „What Color is Your Parachute?”. Pozycja ta ma długą historię także w Polsce. W 1993 roku Fundacja Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych stworzyła program szkoleniowy "Spadochron" oparty o tę książkę.
 • Posiadam uprawnienia trenerskie w prowadzeniu zajęć warsztatowych według metodologii Bollesa. W październiku 2008 roku wzięłam udział w warsztatach prowadzonych przez Dicka Bollesa w jego domu w Kalifornii. W związku z tym mam zaszczyt reprezentować Polskę na liście coachów i doradców z całego świata stosujących w pracy metodą "spadochronową", publikowanej w amerykańskich edycjach książki WCIYP (od roku 2010).
 • Od momentu odkrycia "Spadochronu" intensywnie pracowałam nad realizacją mojego marzenia: aby każdy zainteresowany rozwojem własnej ścieżki zawodowej w Polsce mógł znaleźć tę pozycję na półce w księgarni. W końcu marca 2011 roku książka "Jakiego koloru jest twój spadochron?" ukazała się w sprzedaży nakładem Wydawnictwa StudioEMKA.

Połączenie wykształcenia psychologicznego i doświadczenia biznesowego

Z wykształcenia jestem psychologiem organizacji i pracy - absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej szereg lat pracowałam w firmie doradczej z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi (Neumann Management Institute), gdzie szczególnie dużo uwagi poświęcałam kwestiom satysfakcji z pracy oraz badaniom klimatu organizacyjnego.

W trakcie swojej pracy konsultingowej zajmowałam się audytami potencjału menedżerskiego, prowadziłam projekty wsparcia w trakcie zmiany profesjonalnej (Outplacement), pełniłam rolę asesora  oraz projektowałam programy Assessment Center dla menedżerów różnych szczebli. Prowadziłam także warsztaty zmian dla kadry kierowniczej. Zrealizowałam kilkadziesiąt projektów różnego typu dla zagranicznych korporacji oraz znaczących spółek z polskim kapitałem w bardzo różnych branżach, m.in. w reklamowej, farmaceutycznej, finansowej, ubezpieczeniowej, fmcg, energetycznej.

Życie w zgodzie ze sobą oraz spełnienie w obszarze prywatnym i rodzinnym

W 2000 roku polski oddział Neumanna w okresie największych sukcesów rynkowych został rozwiązany, a ja rozpoczęłam niezależną działalność. Zbiegło się to w czasie z narodzinami naszej pierwszej córki. Po pewnym czasie podjęłam decyzję o czasowym „przełączeniu się” na rodzinę i wychowanie dzieci. Uważam, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.

Jestem mężatką, mamą 3 córek. Obecnie najważniejszym dla mnie wyzwaniem jest równowaga pomiędzy życiem zawodowym i rodzinnym.

Ciekawość ludzi, pasja oraz rozwój duchowy

Moją największą pasją jest obecnie... praca. Szczególnie interesuje mnie zmiana, zarówno indywidualna - postaw, zachowań, życia, jak również zmiana w organizacji.

W wolnym czasie uwielbiam rodzinne podróże i poznawanie nowych miejsc blisko i daleko, lubię też eskapady rowerowe, książki oraz odkrywanie uroków muzyki klasycznej i gry na instrumentach. Bardzo sobie cenię możliwość inicjowania różnych przyjaznych ludziom przedsięwzięć o charakterze społecznym.

Ważny jest także dla mnie rozwój duchowy oparty na solidnych fundamentach. Aktualnie jestem w nowicjacie fraterni dominikańskiej w Warszawie.

Wartości

Moją dewizą jest:

 • żyć w zgodzie ze sobą i z moimi wartościami (autentyczność, uczciwość, prawda, miłość, radość, harmonia i rozwój
 • traktować innych, tak jak bym sama chciała być traktowana
 • postępować profesjonalnie i z szacunkiem wobec moich Klientów oraz współpracowników
 • pomagać innym
 • realizować w pracy swoje pasje.

Czego oczekuję od moich Klientów?

 • otwartości i szczerości w kontaktach ze mną,
 • gotowości do wglądu w siebie,
 • uczciwości i solidności w podejściu do współpracy.

Dla mnie osobiście coaching to przede wszystkim pomoc we wzrastaniu drugiej osoby, wzmacnianie jej, koncentrowanie się na jej mocnych stronach i talentach. Moim własnym  odkryciem jest fakt, że coaching umacnia we mnie pozytywne nastawienie do życia oraz zapewnia potrzebny dystans w sytuacjach trudnych.

Na własnej skórze doświadczyłam zmiany w karierze zawodowej. Wcześniej dokonałam autoanalizy moich mocnych stron, posiadanych przeze mnie umiejętności uniwersalnych, potem sama skorzystałam z coachingu. Ćwiczenia, które proponuję moim Klientom, znam z własnego doświadczenia. Każdorazowo dopasowuję ich zestaw do indywidualnych potrzeb osoby, z którą pracuję.

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!