Moje słowo na rok 2023 to...

W ZGODZIE  - takie słowo, a właściwie wyrażenie, wybieram na najbliższy rok! (ang. one little word)

Nieprzypadkowo znalazło się ono w tytule mojej książki "Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku".

Bycie W ZGODZIE jest dla mnie ważne. Być w zgodzie z innymi, w zgodzie ze światem, ale przede wszystkim z samym sobą. Być w zgodzie ze Stwórcą.

W książce piszę o pracy, ale w zgodzie nie dotyczy tylko obszaru zawodowego, to przede wszystkim życie i bycie w zgodzie. Bycie jest tu podstawą.

Pracować w zgodzie ze sobą czyli z tym kim jestem, jaką jestem osobą, jaka jest moja wewnętrzna konstrukcja. Być w zgodzie wymaga wysiłku poznania siebie albo drugiej osoby, rzeczywistości, z którą chcemy być w harmonii. A potem w drugim kroku zaprojektowanie pracy, która będzie w zgodzie z naszym profilem. Nie zawsze to oznacza, że potrzebny jest nowy pracodawca, czasem wystarczy przemodelowanie tego, co już mamy.

Być w zgodzie, to nie walczyć, a raczej szukać podobieństw, tego, co nas łączy. Szukać perspektyw, które będą mostami z nami samymi albo z innymi ludźmi. W zgodzie to w równowadze. W zgodzie ze swoim posłannictwem, powołaniem, talentami, z sercem i duszą ❤️

W ZGODZIE czyli inaczej zgodnie. Nieprzypadkowo Zgodność (Harmony) należy do moich TOP10 w teście Gallupa (CliftonStrengths).

W zgodzie z samym sobą to być w stanie wewnętrznego spokoju wynikającego z właściwego postępowania – taką definicję znalazłam w Słowniku Języka Polskiego.

I tego wewnętrznego spokoju płynącego z dobrego życia i pracy w zgodzie z naszym powołaniem życzę nam Wszystkim na Nowy Rok! 

Spokojnego Roku 2023!

A jakie jest Twoje słowo na ten rok?

Zajrzyj do mojej publikacji na LinkedIn na ten temat i napisz je w komentarzu.

 

Przekonaj się jakie słowo towarzyszyło mi w 2022.

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!