Radosnego roku 2024!

Dzień dobry w Nowym Roku! Niech to będzie dla nas wszystkich dobry rok! Pełen radości!

R a d o ś ć – to słowo, które wybieram sobie jako przewodniczkę w 2024.

Radość jest ze mną od wielu lat. Jest ważna. W ostatnim roku przekonałam się jak bardzo, gdy mi jej zabrakło. W 2024 chcę o nią szczególnie zadbać. Szukać jej, dostrzegać ją na co dzień, nie tylko w pracy, ale w różnych momentach mojego życia, doceniać ją. Wiem, że jej potrzebuję na co dzień, aby być najlepszą wersją samej siebie.

Radość to stan emocjonalny, który wyraża w świadomości uczucie całkowitego spełnienia (wikipedia). To emocja pokazująca, że nasze potrzeby są zaspokojone, ale na dużo głębszym poziomie niż tylko te związane z fizjologią. Może być ujmowana jako poczucie szczęścia towarzyszącego zabawie, zadowolenie z wykonywanych czynności, przywoływanych wspomnień lub przeżywanych doznań.

Aby odczuwać radość, musimy zaakceptować w sobie także inne emocje, na przykład smutek czy złość. Radość i smutek są jak dwie strony medalu. Nie ma radości bez trudu, a czasem też cierpienia.

Radość w pracy to temat, który fascynuje mnie od lat. Ważna jest taka konfiguracja obowiązków zawodowych, która daje nam szansę, aby były dla nas źródłem radości. To odczuwanie radości jest jedną ze wskazówek talentu, który w nas drzemie. Pewnie dlatego sporo czasu poświęcam na wsparcie moich Klientów w rozpoznawaniu źródeł radości i uskrzydlenia w realizowanych przez nich projektach zawodowych.

Głęboka radość to ważny element życia duchowego – owoc działania Ducha Świętego. Jest sensem i celem człowieka „Człowiek jest istotą stworzoną do radości, nie do smutku” – tak o radości pisał Święty Jan Paweł II.

O radości opowiadam podczas webinaru „Jak szukać pracy, aby znaleźć radość” – to pierwszy z moich webinarów, który nagrałam jeszcze podczas pandemii. Do radości odwołuję się także w mojej książce "Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku". W rozpoczynającym się właśnie roku będę wracała do tych treści.

A jakie słowo Ty wybierasz na ten rok?

Zajrzyj do mnie na LinkedIn i zostaw tam komentarz :)

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!