Podsumowanie roku - 2021

Kolejny rok zbliża się ku końcowi. Tym razem wcześniej robię podsumowania, aby wejść w Nowy Rok z przemyśleniami i wnioskami. Uwielbiam planować i podsumowywać, a ponieważ mam silny talent Optymisty zwykle łatwo znajduję w swoim podsumowaniu rzeczy, za które jestem wdzięczna. I tak jest tym razem😊

LinkedIn

LinkedIn jest ciągle moim numerem 1 w mediach społecznościowych. Cieszę się, że jestem tutaj obecna, poznałam w tym roku kolejne wspaniałe osoby i pogłębiłam znajomości, które nawiązałam wcześniej. Moja sieć kontaktów znów się powiększyła, kilka osób zachęciłam do założenia tutaj profilu. Szczególnie doceniam wymianę wiadomości prywatnych na LinkedIn i poznawanie osób w mojej sieci. Wysłane przeze mnie wiadomości trzeba by liczyć w tysiącach.

Mam na swoim koncie 85 publikacji, w tym 5 dłuższych artykułów. Wychodzi średnio 7 publikacji w miesiącu. W wakacje i w święta publikowałam rzadziej, miałam też kilka przerw od mediów społecznościowych. Cieszę się, że dałam radę publikować w miarę regularnie, najczęściej we wtorki i czwartki.

W pierwszej połowie roku pisałam sporo o swojej książce „Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku”, która w lutym ukazała się drukiem. To spełnienie mojego marzenia i jedno z moich dużych tegorocznych dokonań!

Opublikowałam jedną dłuższą serię postów o szukaniu pracy #szukampracymarzeń

W drugiej połowie roku spróbowałam publikowania ankiet na LinkedIn i było to nie lada odkrycie. Pierwsza z nich na temat czterodniowego tygodnia pracy miała ponad 55 tysięcy wyświetleń. Kilka moich ankiet dotyczyło zmiany zawodowej, odkrywania misji życiowej oraz typu osobowości MBTI. Dzięki ankietom nawiązałam sporo nowych relacji.

W publikacjach poruszałam tematy związane z moimi tegorocznymi webinarami:

To jest mój drugi rok zwiększonej aktywności na LinkedIn. W publikowaniu postów wspierało mnie zacne grono kolegów i koleżanek na czele z Grzegorzem Turniakiem. Bardzo jestem wdzięczna za pomoc i mobilizację do publikowania! Zapraszam do skomentowania tego podsumowania na LinkedIn.

Instagram

Oczywiście oprócz LinkedIn w podsumowaniu muszę też wspomnieć o Instagramie. Jestem tu najkrócej - biznesowo od początku 2020. W tym roku publikowałam tam posty także średnio dwa razy w tygodniu, prawie codziennie pojawiały się moje relacje. Na profilu znalazło się sporo zdjęć mojego autorstwa i rozwój w tym zakresie poczytuję sobie jako swój największy sukces w tym miejscu. Szczególnie cenię inspiracje Kobiecej Foto Szkoły. Tu znajdziesz najczęściej lajkowane zdjęcia w 2021 - Instagram

Facebook

Moja obecność na Facebooku w 2021 to regularne posty na fanpejdżu ZmianaZawodowa, ale przede wszystkim rozmowy na żywo czyli LIVE'y z przedstawicielami różnych ciekawych zawodów.

Trener biznesu - rozmowa z Magdaleną Olechnowicz

Analityk biznesowy IT - rozmowa z Joanna Poreda - Hofman

UX-Designer - rozmowa z Piotrem Trzaskowskim

Tester Oprogramowania - rozmowa z Norbertem Jankowskim

Nagrania tych rozmów znalazły się na moim raczkującym kanale YouTube - zajrzyj tam i zasubskrybuj.

Podsumowanie roku - 2021

Działalność biznesowa

Zaczęłam od aktywności w mediach społecznościowych, bo na to w 2021 zwracałam dużą uwagę, ale oczywiście to tylko margines mojej głównej działalności. Jestem wdzięczna wszystkim Klientom oraz partnerom biznesowym, z którymi miałam okazję współpracować! Wielka wdzięczność płynie do Was!

Dla Klientów indywidualnych prowadziłam projekty coachingu kariery oraz konsultacje i programy diagnostyczne Kompas Kariery. Szczególne podziękowania kieruję do osób, które zakupiły książkę, e-book oraz moje webinary. Wśród moich celów na ten rok było dotarcie do większej grupy Klientów ze swoim wsparciem oraz zwiększenie przychodów pasywnych. Dzięki Wam oba te cele udało się zrealizować. Może moje liczby nie są jakoś spektakularne, ale idę do przodu😊 Strona zmianazawodowa zyskała więcej odwiedzających, kolejne osoby dołączyły do grona odbiorców mojego biuletynu.

W ostatnim roku też zwiększyłam o 40% przychody z projektów B2B dla firm. Cieszę się zwłaszcza z kolejnych doświadczeń w projektach Development Center dla kadry menedżerskiej.

Cały rok korzystałam też ze wsparcia mojej mastermindowej grupy. Nie mogę o tym nie wspomnieć😊

Życie prywatne

A podsumowanie w życiu prywatnym? Cóż, były trudne momenty. W tym roku straciłam bliską mi osobę, chorowaliśmy na covid, takie życie. Na szczęście rok kończymy we względnie dobrym zdrowiu.

Było też mnóstwo pięknych chwil. Ten rok był bogaty w wyjazdy - szczególnie rowerowe – na Podlasie. Do tej pory uznawałam tylko góry, a teraz miałam okazję wspólnie z moim mężem odkryć mało znane, a naprawdę piękne miejsca.

Dużo czasu poświęciłam też na naukę w moim nowicjacie, zdałam parę egzaminów i jeszcze kilka mam przed sobą.

Cieszą mnie także sukcesy w leczeniu migreny, z którą zmagam się od lat, a dopiero kilka miesięcy temu zdecydowałam się coś z tym zrobić. Ból przestał być tak dotkliwy jak dawniej.

To był naprawdę dobry rok! Totus tuus

A jaki był Twój? Zajrzyj na LinkedIn i zostaw tam swój komentarz.

Zapraszam do pobrania narzędzia w formie pdf do podsumowania i zaplanowania kolejnego roku - pobierz

Justyna Ciećwierz

Justyna Ciećwierz, psycholog organizacji, coach rozwoju zawodowego, konsultant i trener.

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!