Zmiana zawodowa.pl - podsumowanie 2022

2022 zbliża się ku końcowi. Przełom roku to zawsze okazja do podsumowań i planowania. Dlatego i tym razem ten czas pomiędzy świętami a nowym rokiem wykorzystuję na refleksję, przyglądanie się temu, co za mną i co przede mną. Mam kilka takich momentów w ciągu roku, gdy się zatrzymuję i wyrażam wdzięczność. Końcówka grudnia jest jednym z nich. Oto kilka moich powodów do wdzięczności.

Blog ZmianaZawodowa.pl

Jednym z moich dużych celów na rok 2022 było rozwijanie bloga zmianazawodowa.pl i dotarcie z treściami pomocnymi w zmianach zawodowych i z nadzieją do większej grupy osób niż to miało miejsce w latach poprzednich. Działaniem, które miało mnie przybliżyć do realizacji tego celu było napisanie przynajmniej jednego dłuższego artykułu w miesiącu – a więc 12 artykułów w roku. Taki cel minimum, dla mnie realistyczny, ale wcale niełatwy do osiągnięcia. Czyli dobry cel.

Na moim blogu pojawiło się 12 nowych artykułów, a nawet trochę więcej. Przed świętami, rzutem na taśmę, napisałam ostatni w tym roku tekst o motywacji 3.0, do którego lektury serdecznie zapraszam.

Motywacja do pracy – jak sprawić, aby się nam chciało chcieć?

Inne opublikowane w mijającym roku teksty na zmianazawodowa.pl to:

Great resignation czyli wielka rezygnacja – o pandemii, wypaleniu zawodowym i potrzebie sensu w pracy

Bez tajemnic: zawód Tester Oprogramowania - pytania i odpowiedzi

Bez tajemnic: zawód Scrum Master - pytania i odpowiedzi

Mój wstęp do książki R. Bollesa "Jakiego koloru jest twój spadochron?"

Bez tajemnic: zawód UX Designer - pytania i odpowiedzi

Magnolie 2022 - moje powody do wdzięczności

8 punktów pomocnych w rozwoju zawodowym

Bez tajemnic: zawód Fundraiser - pytania i odpowiedzi

Jak znaleźć pracę - 10 sposobów jak wyszukiwać potencjalnych pracodawców

Bez tajemnic: zawód Wirtualna Asystentka - pytania i odpowiedzi

Profil na LinkedIn - przerwa w karierze

Czy "ciche odchodzenie" to sposób na lepszą równowagę pomiędzy pracą a życiem?

LinkedIn

Portal LinkedIn był nadal moim numerem 1 w mediach społecznościowych w 2022. Poznałam na LI wiele wspaniałych osób, z bardzo rożnych środowisk. Moja sieć kontaktów powiększyła się o kilkaset osób. Kilka osób zachęciłam do założenia i rozwijania profilu na LinkedIn.

Regularnie publikowałam. Napisałam 95 postów, średnio 8 publikacji miesięcznie, miałam kilka przerw urlopowych, kiedy nie publikowałam. W pierwszych miesiącach pisałam o zmianie zawodowej, poszukiwaniu pracy, opublikowałam jedną dłuższą serię artykułów „Pomocne w rozwoju zawodowym”. W dalszej części roku pisałam więcej na temat zarządzania zmianą, kultury organizacyjnej, wsparcia w zmianach, hr oraz książki „Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku”, której dodruk ukazał się we wrześniu. Mój tekst dotyczący Wielkiej Rezygnacji zyskał w tym roku największą popularność, choć daleko mu do zeszłorocznego rekordu - zajrzyj na LinkedIn.

W publikowaniu postów wspierali mnie koledzy i koleżanki z grupy na czele z Grzegorzem Turniakiem - wielka jest moja wdzięczność.

Instagram

Oczywiście oprócz LinkedIn byłam także obecna w innych miejscach w sieci – tam gdzie są moi klienci. Na Instagramie biznesowo jestem od początku 2020. W 2022 roku publikowałam posty także średnio dwa razy w tygodniu, częściej pojawiały się tam moje relacje. Cieszę się, że udało mi się zachować regularność w publikacjach, choć czasy po temu były mniej sprzyjające. Jestem wdzięczna mojej instagramowej społeczności za nieustanne inspiracje i aktywność! W mijającym roku znowu korzystałam z wyzwań Kobiecej Foto Szkoły. Zdjęcia, które wyróżniam szczególnie w 2022 można zobaczyć w poście na Instagramie.

Facebook

Moja obecność na Facebooku w 2022 to regularne posty na fanpejdżu ZmianaZawodowa, a także aktywność w grupie Zmiana Zawodowa – przebranżowienie.

W pierwszej połowie roku przeprowadziłam na FB trzy rozmowy LIVE z osobami wykonującymi ciekawe zawody:

Scrum Master z Jerzym Cieślińskim

Fundraiser z Sylwią Nowik - Spiczonek

Wirtualna Asystentka z Katarzyną Augustyńską

Nagrania tych rozmów znalazły się na nowopowstałym kanale YouTube - zajrzyj i zasubskrybuj.

Zmiana Zawodowa.pl - podsumowanie roku - 2022

Działalność biznesowa

Aktywność w mediach społecznościowych stanowiła ważny element mojej działalności w 2022, ale oczywiście to tylko margines mojej aktywności. Jestem wdzięczna wszystkim Klientom oraz partnerom biznesowym, z którymi miałam okazję współpracować! Wielka wdzięczność płynie do Was!

Pragnę podkreślić, że w tym roku właśnie na LinkedIn znalazłam firmę, z którą obecnie na stałe współpracuję - P.P. „Porty Lotnicze”. Można powiedzieć, że w mijającym roku sama dokonałam zmiany zawodowej, bo wcześniej pracowałam głównie jako zewnętrzny konsultant, a teraz mogę od środka uczestniczyć w inicjatywach HR w dużej organizacji.

Oczywiście poza obecnością w mediach społecznościowych i pracą w PPL, prowadziłam także projekty dla Klientów indywidualnych, głównie z zakresu coachingu kariery i programy doradztwa zawodowego Kompas Kariery. Szczególne podziękowania kieruję do osób, które zakupiły książkę, e-book #pracujwzgodziezesobą oraz moje webinary. Sprzedaż książki drukowanej prowadziłam w swoim sklepie oraz w sieci dystrybucyjnej, w tym w empik.com i bonito.pl oraz w dziesiątkach innych internetowych księgarni.

Poprowadziłam jeden webinar na temat mediów społecznościowych i zmiany zawodowej, gdzie moim gościem była Beata Tomaszek oraz jeden webinar na temat profilu LinkedIn we współpracy z Biurem Karier KUL.

Cały rok korzystałam też ze wsparcia mojej grupy mastermind, z którą głównie kontaktujemy się online, a w tym roku mogliśmy się też poznać osobiście. Wielkie dzięki!

Prywatnie

To był trudny rok, głównie z powodu niepokojów związanych z wojną w Ukrainie i pandemią, jednak mieliśmy też sporo pięknych momentów. Jestem wdzięczna przede wszystkim za dobre zdrowie i formę. Miło wspominam wyjazdy rodzinne oraz wspólne rowerowe eskapady z moim mężem. Rowery elektryczne w górach to jest to!

Druga moja córka dołączyła do grona studentek i studia, jak na razie, są dla niej źródłem dużej radości. Bardzo mocno jej kibicuję!

Sporo czasu poświęciłam na naukę, zdałam kilka egzaminów z różnych dziedzin, odbyłam kilka szkoleń i sama dużo częściej szkoliłam niż w ostatnich latach.

Mam za sobą kolejne etapy formacji w Zakonie Kaznodziejskim. W połowie roku dołączyłam do grona profesów czasowych.

Widzę też postępy w zmaganiach z migreną. Ostatnio coraz mniej mi dokuczają te bóle.

 

To był dobry rok! Totus tuus

A jaki był Twój? Zajrzyj na LinkedIn i zostaw tam swój komentarz.

Zapraszam do pobrania narzędzia w formie pdf do podsumowania i zaplanowania kolejnego roku - pobierz

Justyna Ciećwierz

Justyna Ciećwierz, psycholog organizacji, coach rozwoju zawodowego, konsultant i trener.

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!