Zmiana Zawodowa.pl - podsumowanie roku - 2023

Rok 2023 już prawie za nami. Przełom grudnia i stycznia to zawsze okazja do podsumowań i planowania. Czas refleksji, przyglądania się temu, co za mną i co przede mną. I przede wszystkim okazja do wyrażenia wdzięczności!

Muszę przyznać, że 2023 był dla mnie trudnym rokiem, więc cieszę się z wielu rzeczy, które kiedyś były dla mnie oczywiste i naturalne, a teraz wiem, że są darem.

Blog ZmianaZawodowa.pl

Jednym z celów, które chciałam utrzymać w 2023 było rozwijanie bloga zmianazawodowa.pl i dotarcie z wiedzą, motywacją i nadzieją do osób nieszczęśliwych w swojej pracy, planujących zmiany zawodowe. Działaniem, które miało mnie przybliżyć do realizacji tego celu, tak jak w poprzednim roku, było napisanie co najmniej jednego dłuższego artykułu w miesiącu.

I tak na blogu zmianazawodowa.pl pojawiło się w tym roku 12 dłuższych tekstów. Oto one:

Trendy na rynku pracy - 7 trendów związanych z pracą w 2024

Coach kariery - 4 powody, aby zwrócić się po pomoc

Jak się zmotywować - 8 pomysłów na jesień

Emerytura - czas spełnienia czy zgorzknienia?

ChatGPT i poszukiwanie pracy: 6 pomocnych wskazówek

Ostatni dzień w pracy – 7 wskazówek jak pożegnać się z klasą

Toksyczne zachowania w miejscu pracy – jak reagować na toksyny i zapobiegać ich występowaniu?

Wdzięczność i magnolie 2023

ADHD w pracy. Jak sobie radzić i gdzie szukać zatrudnienia?

Work - Life Balance. Co oznacza równowaga praca - życie?

4 dniowy tydzień pracy - czy to nas czeka już wkrótce?

Oprócz regularnych publikacji ważnym narzędziem służacym do kontaktu z odwiedzającymi stronę jest biuletyn Zmiana Zawodowa. W mijającym roku zwiększył on swoją częstotliwość i od sierpnia ukazuje się dwa razy w miesiącu.

Media społecznościowe - LinkedIn

Portale LinkedIn, Instagram i Facebook były miejscami społecznościowymi, gdzie bywałam najczęściej, jednak w porównaniu z latami poprzednimi to były dużo bardziej przelotne wizyty.

Moja sieć społecznościowa powiększyła się o nowe ciekawe osoby, różnych profesji. W tym roku przekroczyła na LinkedIn 5 tysięcy osób. Nie było mi łatwo w tym roku z publikacjami i jestem wdzięczna, że wytrwałam w tych trudnościach. Na LinkedIn opublikowałam 47 postów, średnio 1 post tygodniowo, najczęściej w czwartkowy poranek. Miałam też kilka przerw od pisania, czasem publikowałam częściej.

Tematyka poruszana przeze mnie w postach w tym roku była mocno zróżnicowana. Nie tylko zajmowałam się tematami poszukiwania pracy i zmiany zawodowej, ale także pisałam o adhd w pracy, zarządzaniu i przywództwie, projektowaniu emerytury, toksynach w organizacji, roli Chat GPT w poszukiwaniu nowej pracy i wielu innych. Oczywiście także starałam się nawiązywać do mojej książki „Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku”.

Największą popularność zdobyła publikacja o kaplicy na Lotnisku Chopina – uzyskała ponad 32 tysiące wyświetleń. Zajrzyj na LinkedIn i zobacz ten post.

Wyróżniłabym także niedawny tekst o przywództwie służebnym „Panujesz czy służysz?”. Zapraszam, aby tam też zajrzeć.

Dziękuję za każdą reakcję pod moimi postami! Szczególne podziękowania ślę dla koleżanek i kolegów z mojej LinkedIn-owej grupy na czele z Grzegorzem Turniakiem.

Instagram

Na Instagramie w tym roku publikowałam posty średnio dwa razy w tygodniu, częściej pojawiały się tam moje relacje. Cieszę się, że udało mi się zachować regularność w publikacjach, co nie było łatwe. Jestem wdzięczna mojej instagramowej społeczności za wszystkie życzliwe reakcje i komentarze! W mijającym roku kontynuowałam mierzenie się z wyzwaniami Kobiecej Foto Szkoły. Zdjęcia, które wyróżniam szczególnie w 2023 można zobaczyć w poście na IG.

Facebook

Moja obecność na Facebooku w 2023 to regularne posty na fanpejdżu ZmianaZawodowa, a także aktywności w grupie Zmiana Zawodowa – przebranżowienie. Nasza FB-owa grupa przekroczyła w tym roku pół tysiąca członków. Dziękuję, że jesteście! Mam nadzieję, że to będzie pomocne miejsce w zmianach w 2024 roku i kolejnych latach.

Youtube

Na Youtube w 2023 nie było nowych filmów na moim kanale, ale przybyło wyświetleń treści i nowych subskrybentów. Bardzo dziękuję!

Zmiana Zawodowa.pl - podsumowanie roku - 2023

Działalność biznesowa

Aktywność w mediach społecznościowych to ważny element mojej działalności w 2023, ale to tylko margines. W pierwszej połowie roku współpracowałam z firmą w stałej formule. W drugiej – mogłam się bardziej zaangażować w projekty dla Klientów indywidualnych. Dziękuję moim kochanym Klientom, którzy mi zaufali i powierzyli swoje zawodowe dylematy. Jestem wdzięczna za każdą współpracę, każde spotkanie i wiele okazji do uczenia się 😊 Najczęściej korzystacie z programów Kompas Kariery – jest to najpopularniejsza i wciąż moja ulubiona usługa w ramach zmianazawodowa.pl

Szczególne podziękowania kieruję do osób, które zakupiły książkę lub e-book "Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku" oraz moje webinary. Sprzedaż książki drukowanej prowadziłam w swoim sklepie oraz w wielu księgarniach internetowych. Jestem wdzięczna za taką możliwość. W chwili obecnej w moim domowym magazynie pozostało jeszcze trochę książek. Nakład nie będzie wznawiany, natomiast powoli zaczynam pracę nad kolejną publikacją.

Wzięłam udział w audycjach radiowych i jednej telewizyjnej na żywo oraz w panelu na konferencji. W mijającym roku poprowadziłam jeden live w grupie na FB, nie prowadziłam natomiast webinarów. Taki rok. Mam nadzieję, że kolejny będzie bardziej obfity w moją aktywność na żywo.

W 2023 roku znów miałam niesamowitą okazję korzystać ze wsparcia mojej grupy online mastermind. Dziękuję za nasze wspólne rozmowy, inspiracje i modlitwę!

Dziękuję za wszystkie lekcje, którymi zostałam w tym roku obdarowana. Chciałabym wyciągnąć z nich jak najwięcej. Bardzo je doceniam, jednak nie o wszystkim mogę pisać.

Prywatnie

Prywatnie, to był udany rok! Jestem wdzięczna przede wszystkim za poprawę zdrowia i dobrą formę. Do ważnych dla mnie celów, które kontynuowałam w 2023, należała troska o zdrowie, dbanie o aktywność fizyczną i odpowiednią dietę oraz o pracę w wymiarze mniejszym niż 40 godzin tygodniowo. To wszystko zrealizowałam! Odkryłam moc monitoringu spożywanych posiłków i postu przerywanego. Niesamowitym przeżyciem było wspólne z mężem zwiedzanie pięknych zakątków Rumunii. Miło wspominam nasz babski wyjazd do Oslo razem z córkami, dwukrotny rodzinny pobyt nad morzem, w tym jeden razem z moją Mamą, a także rowerowe przejażdżki i wędrówki po górach.

Obie moje córki nadal studiują, trzecia w nadchodzącym roku zacznie przygotowania do matury. Jestem pełna wdzięczności za naszą rodzinę, za mojego męża i wspaniałe dzieci!

W tym roku zrealizowaliśmy od dawna odkładane plany związane z inwestycją mieszkaniową. Jak miło jest znaleźć się w pięknym otoczeniu, pachnącym nowością. Cieszę się, że mamy teraz takie właśnie doświadczenie.

W 2023 sporo czasu poświęciłam na uczenie się nowych rzeczy. Cieszę się, że mam za sobą kilka zdanych egzaminów - z różnych pasjonujących dziedzin. Szkoliłam się także w tematach zawodowych.

Tematy duchowe w moim życiu są dla mnie szalenie ważne. W mijającym roku rozpoczęłam drugi rok formacji jako profeska czasowa w Zakonie Kaznodziejskim. Dziękuję za fraternię, której mogę być częścią!

Jestem wdzięczna za ten rok! Totus Tuus.

 

A za co w 2023 Ty jesteś wdzięczny/wdzięczna?

Zajrzyj na LinkedIn i zostaw tam swój komentarz. Będę bardzo zobowiązana :)

 

Photo by Cristian Escobar on Unsplash

Jeśli chcesz podsumować mijający rok i zaplanować 2024, skorzystaj z arkusza "Mój osobisty plan na 2024" - dostępny do pobrania do końca stycznia. Zapraszam serdecznie!

Justyna Ciećwierz

Justyna Ciećwierz, psycholog organizacji, coach rozwoju zawodowego, konsultant i trener.

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!