Mama i praca - to możliwe! Zapraszamy do udziału w akcji

Mama i praca – to możliwe❗

Taki tytuł nosi piękna i ważna inicjatywa, do której ZmianaZawodowa.pl ochoczo się przyłącza i zaprasza inne Panie. Miło, że możemy w taki sposób świętować Dzień Mamy. O poranku miałam okazję opowiadać o łączeniu macierzyństwa i rozwoju zawodowego w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP2. Serdecznie dziękuję za to zaproszenie.

W naszej akcji chcemy pokazać, że bycie mamą i spełnianie się w pracy mogą, a nawet powinny iść w parze. Ważne jest jednak, aby robić to w zgodzie ze sobą i nie bać się przerwy w karierze, a potem powrotu do pracy. Ten okres opieki nad dzieckiem może być dla nas zyskiem, okazją do poznawania siebie i rozwijania swoich kompetencji. W życiu są zawsze etapy i macierzyństwo jest takim etapem.

Kiedy kończyłam studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego macierzyństwo kompletnie mnie nie pociągało. Naturalną drogą dla mnie była kariera zawodowa. Pierwsza praca po studiach u renomowanego pracodawcy dała mi szansę na szybki rozwój. Brałam udział w projektach HR dla dużych międzynarodowych firm, z czasem zaczęłam kierować autorskimi badaniami. W 2000 roku polski oddział Neumanna w okresie największych sukcesów rynkowych został rozwiązany, a ja rozpoczęłam niezależną działalność. Zbiegło się to w czasie z narodzinami naszej pierwszej córki. A wcześniej to miłość sprawiła, że zapragnęłam mieć dzieci.

Gdy prowadziłam szkolenie dla zwalnianych pracowników pewnej fabryki, dzieckiem opiekowała się moja mama. Pewnego wieczoru po powrocie do domu usłyszałam - Nie uwierzysz! Asia postawiła dziś pierwszy kroczek!

Pierwszy kroczek! A mnie przy niej nie ma. Relacja babci poruszyła delikatne struny. Zapaliło się światełko ostrzegawcze w mojej głowie, że dzieci są małe tylko raz. W dzieciństwie mocno przeżywałam duże zaangażowanie w pracę moich rodziców. Nie chciałam tego zrobić mojej córce 🙈 I tak zdecydowałam, że ograniczam zaangażowanie w pracę, bo wiem, że praca może mnie tak pochłonąć, że stracę balans. Równowaga pomiędzy życiem zawodowym i rodzinnym była i jest czymś szalenie ważnym dla mnie.

Przerwa w karierze trwała u mnie prawie 7 lat, bo urodziły się potem kolejne dwie nasze córki.

Teraz nasze dzieci są dorosłe, a ja uważam, że „przełączenie” na rodzinę i bycie przede wszystkim mamą było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Z dalszym ciągiem tej historii możesz zapoznać się na blogu w artykule Moje dlaczego - Justyna Ciećwierz.

Jeżeli uważasz, że warto o tym mówić, to dołącz do naszej akcji:

1. Udostępnij post z info o akcji „Mama i praca – to możliwe” na swoich profilach w social mediach

2. Dołącz do nas i opowiedz swoją historię: „Mama i Praca – to możliwe”

3. Oznacz w poście swoje koleżanki, jeśli chcesz by one również dowiedziały się o naszej akcji

Bo "Mama i praca - to możliwe".

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!