Mamy dokładnie tyle ile nam potrzeba - O. Adam Szustak OP

Każdy człowiek jest na swój sposób unikalny i jedyny w swoim rodzaju. O znaczeniu odkrywania naszej misji życiowej pisałam już wielokrotnie (Odkrywanie życiowego posłannictwa, Co jest najważniejsze). Ciągle mam jednak potrzebę poruszania tej kwestii na nowo. Jedną z moich inspiracji jest książka i audiobook "Wielka ryba" dominikanina O. Adama Szustaka OP.

Odkryj

Elementem, który nadaje nam niepowtarzalny kształt jest nasza dusza. Potrzebujemy odkryć właściwości swojej duszy, aby rozpoznać kim naprawdę jesteśmy.

Na tym jednak nie koniec. Wiedza o sobie samym, jakie są nasze talenty i predyspozycje, gdy nic z nią nie zrobimy, jest bezużyteczna. Potrzebujemy swoim życiem ukazywać coś większego niż my sami, lśnić blaskiem, który pochodzi z głębi naszego wnętrza. Jeśli budujemy tylko siebie i swoje ego, nawet jeśli nasze osiągnięcia będą bardzo spektakularne, możemy łatwo zgubić sens.

Ojciec Szustak  mówi o trzech U:

Użyj

Używaj swoich talentów, odkryj je, bądź ich świadomy i wdzięczny za nie. Dostałeś dokładnie tylko, ile jest Ci potrzebne do pełni szczęścia. Porównywanie się z innymi nie ma sensu, bo każda dusza ma inny kształt i pojemność.

Mamy dokładnie tyle, ile nam potrzeba - O. Adam Szustak OP

Ukaż

Twoja dusza ma odbijać światło Stwórcy, który Cię stworzył. W tym, co robimy, mamy ukazywać Bożą chwałę, rozwijać ewangeliczne talenty i wkładać w to całe serce, angażując się na 100%.

Utrwal

W życiu zgodnym z naszą misją mamy być wytrwali i cierpliwi. Istotą odpowiedzialności jest codzienne odpowiadanie życiem na powołanie dane nam od Boga.

 

Jeśli chcesz odkryć swoją misję, zapraszam do obejrzenia webinaru "Jak odkryć życiową misję?"

Wykorzystane źródła:

Adam Szustak OP "Wielka ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza." Wyd. Pure Profit, Nowy Sącz 2014.

Justyna Ciećwierz

Justyna Ciećwierz, psycholog organizacji, coach rozwoju zawodowego, konsultant i trener.

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!