3 książki pomocne w zmianie zawodowej - po polsku

Oto moja subiektywna lista książek oraz audiobooków, które mogą być pomocne w projektowaniu zmiany zawodowej. Przy wyborze kierowałam się tym, jak często daną pozycję polecam moim Klientom i czy jest dostępna w języku polskim. Mam nadzieję, że lista ta będzie się sukcesywanie rozrastać.

okladka Jakiego koloru jest Twoj spadochron n1. "Jakiego koloru jest twój spadochron"- Richard Bolles

Książka Bollesa to pozycja, która od blisko 50 lat inspiruje ludzi na całym świecie lat do rozpoznawania siebie i poszukiwania pracy w zgodzie ze sobą. Przez długi czas książka była co roku aktualizowana przez autora (wydanie amerykańskie "What Color Is Your Parachute"). Na rynku polskim jest dostępne obecnie tłumaczenie książki Bollesa z 2010 roku wydane przez StudioEMKA. To klasyka gatunku, można by rzec, w dziedzinie literatury związanej z rozwojem zawodowym. Pierwsza część traktuje o poszukiwaniu pracy, druga - zawiera przydatne ćwiczenia służące poznawaniu siebie. Na zielonych stronach autor zawarł duchowe przesłanie swojego dzieła, jak odkryć swoje życiowe posłannictwo. "Głęboko wierzę, że i dla Ciebie spotkanie z Richardem Bollesem, jego filozofią życia i kariery, będzie ważna inspiracją" - to cytat ze wstępu do książki mojego autorstwa. Książka była moim odkryciem w 2007 roku i od tego czasu stale mi towarzyszy (Historia mojej przygody ze Spadochronem).

 

rob to do czego jestes stworzony zmianazawodowa2. "Rób to, do czego jesteś stworzony" Paul D. Tieger, Barbara Barron-Tieger

Książka "Rób to, do czego jesteś stworzony" w bardzo przystępny sposób uczy rozumienia swojego typu osobowości i poszukiwania pracy zgodnej z tym typem. Zawiera szczegółowe opisy każdego z 16 typów, wraz z przykładowymi profilami osób uzyskującymi satysfakcję w swojej pracy oraz popularnymi zawodami u osób rozpoznających u siebie dany typ. Jeśli pasjonujesz się testami psychologicznymi, to z pewnością znasz Myers-Briggs Type Indicator lub jeden z darmowych testów inspirowanych tym narzędziem dostępnych w internecie (www.humanmetrics.com lub 16personalities.com). Warto siegnąć po tę książkę, jeśli interpretacja Twojego typu nastręcza Ci trudności albo dostajesz sprzeczne informacje.

 

 

wielka ryba zmianazawodowa3. "Wielka Ryba" audiobook - O. Adam Szustak

Unikalne nagranie rekolekcji prowadzonych przez dominikanina O. Adama Szustaka na temat odkrywania swojego powołania, wydane przez RCTK Wydawnictwo. "Potrzebujemy odkryć właściwości swojej duszy, aby rozpoznać kim naprawdę jesteśmy" - O. Szustak opowiada o tym, jak to zrobić i jak potem te odkrycia wykorzystać w życiu i w pracy. Ponad 3 godziny inspiracji.

 

Biuletyn Zmiana Zawodowa

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony!
Mam dla Ciebie bezpłatny rozdział z książki
"Pracuj w zgodzie ze sobą. Zmiana zawodowa krok po kroku."
dostępny wraz z zapisem na biuletyn.
Zapraszam do zapisu!